Kahekümne aasta eest oli pea iga võimekas mees ja naine valmis varakult püünele, prožektorivalgusse tulema. Reformierakond oli välja mõelnud üpris ameerikaliku kampaaniatuuri, mille käigus sõitsid nende võimalikud kandidaadid mööda Eesti linnu ja pidasid avalikke väitlusi. Neli võistlejat pandi paika juba 2000. aasta kevadisel oravate kongressil ja esimese avaliku etteaste tegid nad novembris Kuressaares.

Oponendid kutsusid seda põlglikult tsirkusetuuriks ja muidugi oleks seda hüütud ka suvetuuriks, kui mitte ringreis ei toimunuks hoopis südatalvel. Eks suurelt jaolt oligi tegu näitemänguga, sest vähesed kahtlesid, et Reformi ametlik kandidaat on parlamendispiiker Savi. “Ehtameerikalikke nippe kasutas oma kampaanias ehk kõige enam Toomas Savi, rõhudes oma sportlikkusele, tervetele eluviisidele, tugevale perekonnale ja heale välimusele.” (Maarika Saarna-Siimanni magistritöö, 2005.)

Haapsalu rahvaüritusel tuli jutuks ta toonase ajakirja Luup ajakirjaniku Peeter Ernitsa tehtud uuring, kus ta helistas läbi Eesti vallajuhid ja testis võimalike presidendikandidaatide toetust.