Tallinna tänavatel on näha olnud suurte venekeelsete kleepsudega autosid, millele on kirjutatud näiteks „MA OLEN VENELANE“ või „NATSISMI VASTU VÕITLEMISE ÜKSUS“. Politsei on lasknud autojuhtidel provotseerivaid silte eemaldada. Küsime Maalehe lugejailt, mida teie arvates tuleks sellise nähtusega et...
Selle asemel, et vaesuvatelt inimestelt üha uusi makse koorida, on tarvis saada Eesti majandus tööle, nii et ühiskonnale vajalikke kulutusi saab tõsta majanduskasvu arvel.
Annela Laaneots: Euroopa kultuuripealinn Tartu loodab koos uhke tiitliga saada juurde miljon uut külastajat (26)
Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta eel ja selle ajal keskendume põneva ja atraktiivse kultuuriprogrammi loomisele ning positiivsetele majanduslikele mõjudele.
Juhani Püttsepp: ajad on muutunud! Loomaarstil käiakse kassi hambaid parandamas ja merisea stressi leevendamas (5)
Sel 1524. issanda aastal oli dominiiklaste Püha Katariina kloostril Tallinnas väljaminekuid leiva, puude, veini, pipra ja sibula eest.
Omavalitsuste kolossaalsete kokkuhoiukampaaniate ohvriks võivad langeda ka vallalehed, mis aga oleks ülisuur kaotus me mälule ja kogukondadele.
Hindrek Riikoja: kelle elu teeb see riigieelarve paremaks? (85)
Maalehe juhtkiriValitsus arutas 2024. aasta riigieelarvet läinud nädalal Vihula mõisas, ent kokkuleppele ei jõutud. Meedias avaldatu kohaselt on tarvis leida kate veel umbes 200 miljonile eurole. Küsime Maalehe lugejatelt, kuidas võiks eelarves oleva augu täita?
24. juulil mõõdeti Sitsiilia suurimas linnas Palermos uueks kuumarekordiks 47 kraadi, mis ületas eelmist kuumarekordit rohkem kui kahe kraadi võrra. Sarnased rekordid saabusid paljudes Lõuna-Euroopa linnades. On toimunud muutus – kui varem räägiti võimalikust kliimariskist, siis nüüd võib öelda, et ...
Soomlased võivad end auga nimetada muuseumirahvaks. Nende huvi ja harjumus käia näitustel ja muuseumides aina kasvab.
Kiidan ummikuid hommikusi, just nagu Walt Whitman ülistas ihu elektrilist.
Hindrek Riikoja: riigikogulaste palkadeks kulub kuus üle 750 000 euro. Ja vastu saame sellist janti? (126)
Alanud poliitsügis tuleb riigikogus seadusandluse ja sisulise debati poolest igav ja sisutu. Seda tiinem on see aga poliitkemplustest, halvasti ütlemistest, obstruktsioonist ja inetustest. Kas me aga selleks kulutame igas kuus ainuüksi parlamendi palkadeks üle 750 000 euro?
Üldiselt olen rahulik inimeseloom, aga üks asi ajab ikka ilgelt närvi – jalgrattarajal vastassuunas sõitvad liiklejad.
Tõnis Leht: koostöö Kõlvarti Keskerakonnaga saab EKREle ja Isamaale olema ebamugav müügiartikkel (68)
Keskerakond on oma valiku teinud, kuid Mihhail Kõlvarti võit oli napp ja keerulisi valikuid Keskerakonna teel jagub. Takistusrada on alanud esimesest hetkest alates.
Eile valis Keskerakond enda uueks juhiks Mihhail Kõlvarti. Lahti on läinud spekulatsioonid, kas partei seetõttu nüüd lõheneb või ei. Erakonna enda jaoks on ilmselt aga olulisem, kas uus juht neid valitsusse viia suudab. Küsime Maalehe lugejatelt, kas Kõlvart seda suudab?
Algaja investori kogemus: kuidas ma elu esimese investeeringuga haledalt põrusin, aga täna ikkagi 200% plussis olen (60)
7. september 2018, maailmakuulsa elektriautode tootja Tesla tegevjuht ja suuromanik Elon Musk on just suitsetanud otse-eetris kanepit. Tesla aktsia kukub pidurdamatult nagu kivi. Istun sel hetkel ühes Eesti viimastest tõsisematest mobiilileviaukudest, püüdes leida kohta, kus mobiilne internet natuke...
Hindrek Riikoja: maja juba põleb. Kas pankroti äärel KOVide eakad ja lapsed saavadki enam vajalikku toetust? (17)
Üle Eesti läheb sügisele ja tuleva aasta eelarve koostamisele vastu kümmekond omavalitsust, kes on sisuliselt pankrotis või sellest vaid kukesammu kaugusel. Ehk siis tegelikult ei tea nende juhid, kust saada raha palkade maksmiseks, eakate toetamiseks või koolimajade kütmiseks.
Juba pikemat aega on tunda, et midagi on meie riigis tõsiselt valesti. Pärisprobleemide lahendamise asemel on riigis pead tõstnud räpased intriigid, tõusvad maksud ja pidev omavaheline ärapanemine.
Richard Tomingas: Eestisse pole vaja võõraid metsataimi sisse tuua, siin kasvatatakse neid piisavalt (4)
ARVAMUSKui tõmmata paralleel toidutootmise valdkonnaga, siis Eestis tegutseval ligemale 15 000 metsaomanikul peaks samuti olema võimalus valida, kas kasutada metsauuenduseks Pääsukesemärgiga ehk siis 100% eestimaise päritoluga tooteid või siis Ristikumärgiga ehk siis Euroopa Liidus toodetud tooteid. Viimas...
Selles 2022. aasta ülemaailmses edetabelis on esimesel kohal India peaminister Narendra Modi, teisel kohal USA president Joe Biden, seitsmendal Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi, 24. kohal Soome endine peaminister Sanna Marin ning 34. kohal Eesti peaminister Kaja Kallas. Millise edetabeliga on t...
Lääneranna vallavolikogu tegi möödunud neljapäeval otsuse, et Metsküla algkool peab jääma suletuks ning Virtsu kool muutub neljaklassiliseks. Kõigest hoolimata alustas Metsküla kool reedel uut õppeaastat ning lapsed käivad koolis vähemalt ringkonnakohtu otsuseni. Küsime Maalehe lugejatelt, kas nende...
On vana anekdoot, kuidas eri rahvaste esindajad vaatavad elevanti ja mõtisklevad elevandi olemuse üle, aga eestlane mõtleb, et mida küll elevant temast mõtleb.
HEIKI RAUDLA | Uus retoorika: vanad õpetajad tuleb tühistada! Midagi head selline mõtteviis ei tõota (54)
Ennekõike COVIDi laineharjal võttis maad retoorika: vanad õpetajad ja õppemetoodikad tühistada. Üha enam tuleb aga välja, et meie kool toetub ennekõike vanale raudvarale, seda eriti lähiajal kooli ees seisvate väljakutsete valguses.
Seen on sama püha ja puutumatu nagu must leib ja laulupidu.
Reedel on 1. september ja lapsed lähevad kooli. Igal aastal kerkib üles aga arvamusi, et kool võiks alata varem, nagu näiteks meie naaberriigis Soomes või ka osades Eesti koolides. Küsime Maalehe lugejatelt, kas kool võiks üleriigiliselt Eestis varem alata.
Eestis peetakse katastroofikuuks septembrit ning selle põhjendus number üks on Estonia laevahukk. Venemaal on sama kuulsus augustil ning tuntumad kaasused on 1991. aasta augustiputš ja aatomiallveelaeva Kursk uppumine 2000. aastal.
Kadri Aavik: lastetud naised on oht Eesti rahva jätkusuutlikkusele? Uurijad vajaksid rohkem empaatiat (77)
Naiste soovid ja kogemused laste saamise või mittesaamisega seoses on intiimsed ning see temaatika võib paljudele olla keeruline ja valus.
Margus Mikomägi: üha kitsam on maailmas. Sõnad on selged, aga vabale mõttele jääb ruumi järjest vähemaks (2)
Enam kui kaks ja pool tuhat aastat tagasi elanud Hiina filosoof Konfutsius ütles: „Kui sõnad kaotavad oma tähenduse, kaotavad inimesed oma vabaduse.“
Teises klassis sain kolmanda veerandi käitumishindeks mitterahuldava.
Peipsi sibula saak on tänavu poole väiksem, andis rahvusringhääling 18. augustil teada, võrreldes tänavusi madalamatena tunduvaid sibulakuhjasid mulluste mälestustega.
Valdek Alberi meretagune maailm • Sügav mõte