Neljandat põlve Narva kodanik Silvia Ilmenskaja kaks onu sõdisid Teises maailmasõjas vastaspooltel. Kui tuli uudis, et saabus rahu, ütles tema vanaema ainult niipalju, et „jumal tänatud, et sõda läbi sai, lähme nüüd kartuleid panema“.

Bianca Mikovitš

Puu- ja köögivili, marjad ja seened on juba valminud või saab neid peagi korjata. Poes on aga kõik ilmatuma kalliks läinud. Uurisime Maalehe lugejatelt, kui palju nad sel aastal talveks hoidiseid valmistavad.

Puu- ja köögivili, marjad ja seened on juba valminud või saab neid peagi korjata. Poes on aga kõik ilmatuma kalliks läinud. Uurime Maalehe lugejatelt, kui palju te ise sel aastal talveks hoidiseid valmistate?

Eestis on pead tõstmas jagatud vanemluse perevorm, kus lapsed pärast vanemate lahkuminekut liiguvad kahe kodu vahel. Teadusuurimustes on esitatud jagatud vanemluse (50/50) positiivseid aspekte laste psüühikale võrreldes üksikvanemlusega.

Elo Madissoon

Eestis on hakanud levima koroonaviiruse omikron-5 (BA.5) tüvi, mis terviseameti hinnangul on võrreldes varem levinud tüvedega palju võimsam. Sellest annavad märku kasvavad nakatumise ja hospitaliseerimise numbrid. Küsisime Maalehe lugejailt, kas nemad on sel suvel juba koroonat põdenud.

Narvas Jõesuu tee ääres paekivist postamendile tõstetud tank T-34 meenutab Teise maailmasõja sündmusi. Ukraina sõja ajendil on aga välja käidud hulk mõtteid, mida sellega peale hakata. Küsisime Maalehe lugejailt, mida tankiga ette võtta.

Suure pea ja väheste juustega joonisfilmikangelane paljudele ilmselt tutvustamist ei vaja. 2001. aastal internetis levima hakanud Oleg Kuvajevi multikad on lihtsalt väga head.

Argo Ideon

Uue valitsuskoalitsiooni kokkulepped on eelarve jaoks kulukad. Eri otsused maksavad 2023. aastal lisaks ca 270 miljonit eurot ning siia tuleb veel liita energiatarbijate toetamine. Kulude ühe katteallikana on osa poliitikuid välja pakkunud maksutõusu. Küsisime Maalehe lugejatelt, milliseid makse tul...