| TUTTAV TUNNE | Põllumehed kurdavad, et hanedest on saanud igakevadine nuhtlus. Neid on nii palju, et maa mustab. Söövad lagedaks taliviljaorasepõllud. Ühel Võrumaa mehel olid haned tänavu ära söönud värskelt istutatud kapsataimed, terve põllu.

Rein Sander

| TUTTAV TUNNE | Humanism jäi militarismile alla. Ihu ihkab paradiisi maa peal, aga maa peal vaevavad hinge mammona- ja kuulsusejanu.

Hillar Padu

Välismaalaste seaduse teistkordne arutelu riigikogus esmaspäeval on kõige selgem märk, et 2023. aasta kevade valimiskampaania võtab Eestis tuure üles.

Argo Ideon

Mõnikord just nagu ei sobi välja öelda arvamust, et elu pealinnas on kokkuvõttes parem kui mujal Eestis. Vähemalt siis, kui oled Tallinnasse “sisserännanu” ehk väiksemast kohast pärit, võib tajuda kogukondlikku survet väljendada kodukohapatriotismi. Umbes et “ma küll tahaksin kodupaigas elada, aga n...

Eget Velleste

Toiduainete hinnatõus on olnud kiire ja analüütikute sõnul on ees veelgi hüppelisem tõus. Samas vähendab raha väärtust üldine inflatsioon ja palgatõus ei jõua kuidagi järele. Paratamatult tekib soov raskeks ajaks tagalat kindlustada, sestap küsisimegi lugejatelt, kuidas nemad valmistuvad hüppeliseks...

| JUHTKIRI | Aprilli rekordilise inflatsiooni tõi energiakandjate kõrvalt ka toidu arvestatav kallinemine. Võitjaid selles ei ole, sest tootmine kallineb tunduvalt kiiremini kui poehinnad. Ning appi ei ole kedagi tulemas.

Hindrek Riikoja

Kuusteist aastat tagasi avatud Saaremaa süvasadam pidi tooma rikkuse. Poliitikud kiitsid üksteise võidu, kuidas Saaremaa põhjarannikule on saabunud õnn, kuid praegu on tegu pigem näitega läbikukkunud turismiobjektist.

Raul Vinni