Öisel ajal on taevas selgemaid laike ja üksikuid vihmarabinaid enam rannikulähedastel aladel ning õhutemperatuur langeb 5° ümbrusse, pilvisemates paikades veidi alla 10°. Päevasoe kerkib 15° lähedale, sajuhoogude all piirdub 11–12°ga. Valdavaks tuuleks saab edelatuul, mis vahetevahel tuulutab 12–13 m/s ulatuvate puhangutega.

ILM AASTA TAGASI

15. septembril 2021 kõikus õhutemperatuur 16,1 (Sõrve) ja 0,3 kraadi (Kuusiku) vahel. 2 cm kõrgusel maapinnast mõõdeti Tõraveres -0,1 kraadi. Tuule kiiruse maksimumiks mõõdeti Kundas 16,1 m/s. Vihma sadas Ruhnus 4,7 mm.

Nädala algul saab Põhja-Euroopas laiutav ja suurtesse kõrgustesse ulatuv madalrõhuala energiat lisaks. Ukrainast liigub uus ja nobe madalrõhkkond Venemaale ning selle lääneservas paisub meil põhjakaare tuul tugevaks. Tihedam sadu üle idapiiri küll ei ulatu, aga, kergeid vihmahooge päeva jooksul pudeneb ning neid jagub ka teisipäevaks.

Kolmapäeval madalrõhkkond kaugeneb ja nõrgeneb, aga päeval sajuhoogudest me ikka ei pääse. Põhjakaarest lisanduvas jaheduses langeb õhutemperatuur öösel 0...+6°ni, päeval tõuseb 11–14°ni.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid