Eri suuruses purkides ja vitsikutes pakuti mett, kilogrammi hinnaks vastavalt väärindusele (nagu näiteks ingver) 7–8 eurot.

Väheldasel müügilaual äratasid isu omaküpsetatud vahvlid, plaadi-kohupiimakook ja sõir, samuti purgid koduste hoidistega.

Sõira leidus turu peal veel, üsna ootamatus kohas – lihaauto vitriinide peal, 360grammiste keradena, nii rosinate, köömnete kui ka muude maitseainetega või ilma. Poole kera hinnaks oli neli eurot, ent ost tasus end ära, sest kaugelt üle kümne aasta tegutsenud Gulbene kandi firma on seda sõira valmistanud muutumatult hea kvaliteediga ning olnud esindatud igal Valga–Valka müügiüritusel.

Lihapoolist müüdi koguni kahest autost ja kahelt avaturu letilt. Isuäratavate suitsusinkide kilogramm maksis 11–12 eurot, seahakkliha kilo 5,50 ja loomahakkliha 7,50 eurot. Väikeettevõtja Rēzeknest müüs ka loomaliha, mida Valga turul pole enam ammu nähtud, kilohinnaga 9,50 eurot. „Vahepeal oli keeruline, aga vedasime välja,“ väitis härra võrdlemisi rõõmsalt.

Justkui varajase vihjena jõuludele püüdsid pilku verivorstid (6 ja 7,50 eurot/kg), süldid (7–8 eurot/kg) ja pasteet (6 eurot/kg).

Verivorstid

Kalaautos maksis värske räim 1,70, karpkala 8,50 ja linask 5 eurot/kg, suitsutatud meriahven 8,50. Osteti peamiselt suitsukala.

Muidugi ei puudunud meie lähimalt välisturult ka aiaviljad. Kartulikilo maksis 40–80 senti/kg, sibulad 1,20–1,80, pisikesed küüslaugud 5 ja suuremad 6 eurot kilo.

Õunu oli ohtralt – suisleppi ja kuldrenette kilohinnaga keskeltläbi üks euro, nagu pirnidelgi. Metsamarjadest pakuti palju jõhvikaid liitrihinnaga 4,50 ja 5 eurot, kusjuures korjajad tänavu karudest suurt midagi ei teadnud. „Pole tüli olnud,“ kinnitas härra, kes Ērģeme kandis mesilasi pidas.

Just nagu kaunistuseks selle nelinurkse oaasi laadsele turule ootasid letinurkades ostjaid purgid maitserohelisega ning ohtralt sügislilli.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid