Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja Pääsukesemärgi projektijuhti Janne Viisma sõnul on tegu päritolu ja kvaliteedimärgiga, mis kinnitab tarbijale, et toote põhitooraine on 100% eestimaine ja toodetud Eestis. „Pääsukesemärk annab kinnitust sellest, et toode on kvaliteetne. Neid tooteid tarbides annad ühtlasi oma panuse Eesti põllumajanduse arendamisele ja toetad kohaliku toidu tootmist,“ kinnitab Viisma.

Elke Lillemets, Marjamaa talu juhatuse liige ütleb, et tootja jaoks on Pääsukesemärgis suur tunnustus ja nemad on märki taotlenud lausa 27 tootele.

Viisma sõnul on Pääsukesemärgis Eesti vanim toidumärgis, millega tunnustatakse väärt toiduaineid juba aastast 2000. „Seega juba 23 aastat on Pääsukesemärk tarbijail aidanud kvaliteetset toitu leida,“ osutab ta.

Kuula saates „Põllult taldrikule“, mida tootjad selleks ära teevad, et olla oma tegevustes keskkonnateadlikumad ja pakkuda tarbijaile eestimaist puhast toitu.

Sündmus toimub MAK 2014-2020 „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames. Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).

1x
00:00

Jaga
Kommentaarid