Kui suvelillede istutamisest on möödas kolm-neli nädalat, tasub hakata neid väetama

Mingil hetkel võib jääda usinate õitsejate toidulaud aga kesiseks. Kastmisvette lisatud vedelväetis või lahustuv väetisepulber kosutab hästi, eriti ootavad seda lillekastides, rõdukastides ja amplites kasvavad taimed. Kõige lihtsam ja tõhusam on väetada suvelilli spetsiaalse suvelille- või õitsvatele taimedele mõeldud väetisega, sest selle koostises on täpses tasakaalus kõik makro- ja mikroelemendid, mida läheb vaja rikkalikuks õitsemiseks. Väeta oma lilli kord nädalas kogu suve jooksul. Doseerides ole täpne ja pea kinni pakendil olevast juhendist, sest üleväetamine mõjub taimedele halvasti.

Kui mullas on juba pikatoimeline väetis

Väetamisega pole muret, kui segada enne istutamist mulda pika toimeajaga väetist või väetisetablette. Selline väetis varustab taimi toitainetega umbes kuus kuud, seega kogu hooaja. Eriti otstarbekas on pikatoimelist väetist kasutada lilleanumates, aga loomulikult võib seda lisada ka peenramullale. Kuigi mullas on juba pikatoimeline väetis, tasub ikkagi jälgida, kuidas lilled kasvavad ja õitsevad. Hoogsa kasvu ja rikkaliku õitsemise ajal võib juhtuda, et toitainetest tuleb puudus, ka kastmisvesi uhab neid mingil määral mullast välja. Taimed tänavad, kui saavad lisatoitu. Kui oled mulda lisanud juba pikatoimelist väetist, siis lisa kastmisveele väetist vaid kolmandik juhendis antud normist.

Peenralilled

Kui valmistasid kevadel lillepeenra korralikult ette ja kaevasid sisse hästilagunenud komposti (10–30 kg/m2) või pikatoimelist väetist, siis pole suvel vaja lilli enam eriti kosutada. Viljakas pinnases on olemas kõik vajalikud toitained. Paar korda võib õitsemise tippajal kastmisvette siiski õieväetist lisada.

Mikroelemendid aitavad õitseda

Kui spetsiaalset suvelilleväetist pole käepärast, ajab asja ära ka mõni muu mineraalväetis. Kõik on hästi, kui lisaks põhitoitainetele (N,P,K) on selles ka mikroelemente (B, Cu, Fe, Mn jt), kuna need aitavad paremini õitseda. Kui väetises on aga väga palju lämmastikku, muutub taimede kasv liiga lopsakaks ning õitsemine võib koguni seiskuda. Sellist väetist ära parem kasuta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid