„Lihaveised on maailmas need loomad, kes elavad sellisel maal, mida enam harida ei saa. Kas see maa on liiga mägine või vesine või hoopis erodeerinud,“ osutas Noorkõiv. Tema sõnul on veiseliha kõrgem hind tingitud asjaolust, et maailmas kasvatatakse veiseid alati vähem, kui nende järele on nõudlust.

„Eksivad need, kes arvavad, et veiseliha peab olema rasvavaba, kuna just rasv annab lihale selle õige maitse, struktuuri ja väljanägemise. Eriti hinnatakse veise seljaosa, mis peab olema ilus, rasvane, kerge marmorja struktuuriga,“ rääkis Noorkõiv. Ta lisas, et liha kvaliteeti mõjutavad veisetõust tulenevad näitajad ja kindlasti vanus, mis on samuti väga oluline näitaja. Mida noorem on loom, seda vähem on rasvasust, seda vähem marmorsust.

Veise igal tükil on oma meetod, kuidas temast ülimaitsev toit saadakse. Kuula saatest „Põllult taldrikule“, milline loomalihalõik sobib grillimiseks kõige paremini ja miks hoitakse veiseliha kuivlaagerduskülmikus.

1x
00:00

Sündmus toimub MAK 20142020 „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames. Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).

Jaga
Kommentaarid