Toidutootmist Eestis haldavad olenemata uhketest värvilistest masinatest, kõrgtehnoloogilistest lautadest ja võimsatest tarkvaradest peamiselt lihast ning luust inimesed, kelle tervisest võib lõpuks sõltuda kogu ettevõtmise saatus. Lisaks füüsilisele tervisele on nõnda ettearvamatus valdkonnas nagu ...
Helilooja Jüri Reinvere: inimesed uitavad saali sisse ja välja, teadmata, mis seal päriselt toimub (2)
Jaan Tammsalu saatekülaline taskuhäälingus „Vaimuelu“ on helilooja ja esseist Jüri Reinvere.
„Päevakorra“ lõppemine ei tähenda, et viimane saade tihkelt poliitanalüüsi täis poleks. Täna päevakorras: riigifirmade nõukogud, alkoholipoliitika, Olerexi trahv, valimisringkonnad ning ähvardavalt kallis Narva kodusoojus. Ja muidugi eluloterii!
Möödub raske nädal ettevõtjale nimega Eesti Vabariik.
Katri Raik läks Narva linnavõimu jagamisel kokkuleppele Mihhail Stalnuhhiniga. See käik on poliitiliselt täiesti ratsionaalne, kuid moraalsest aspektist vastuvõetamatu.
„PÄEVAKORD“ | Reformikatele näib paistvat, et meeleolud muutuvad käsu peale (55)
Eluloterii eriväljaanne: miljonipeldik, adjöö!Sotside esimehe idee, kuidas veel enne eesootavaid kohalike volikogude valimisi ebasoovitavatelt mittekodanikelt osalemise võimalus ära võtta ei leia väga tõenäoliselt erilist tuge.
Jaan Tammsalu saates „Vaimuelu“ tuleb juttu kaplani rollist rahu- ja sõjaajal. Stuudios on peakaplan Ago Lilleorg, kes räägib ka sellest, kuidas toimib kaplaniteenistus Ukrainas.
Riigieelarve esimene lugemine ja valitsuse kaudne ülekuulamine riigikogus ei võtnud rahandusminister Jürgen Ligil isegi mitte selga märjaks.
„PÄEVAKORD“ | Kui kiusu pärast teha Kristen Michali pildiga vetsupaber, siis kas peaminister peab selle kinni maksma? (41)
Poliitiku pildiga särk või pusa võivad tulevikus saada heaks mooduseks neile käru keeramisel. Seda Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) hinnangu tõttu, et erafirmad ei tohi toota Jüri Ratase pildiga meeneid.
Ametnike puhkusepäevadelt kärpimine on asendustegevus või päris probleemilt tähelepanu kõrvale juhtimine.
Anu Saagim: mulle on väga oluline, et kirikute uksed oleks valla, et igaüks saaks sinna alati sisse astuda ja mõelda (36)
Jaan Tammsalu saates „Vaimuelu“ on külaliseks Anu Saagim, kes tunnistab, et kui sai saatesse kutse, siis esialgu mõtles, et mis nüüd siis lahti on. „Mõtlesin, et mis ma nüüd siis teinud olen,“ naerab Saagim.
„PÄEVAKORD“ | Nutifonide seadusega keelamine oleks kaitse mitte laste, vaid nende vanemate vastu (41)
Koolides nutitelefonide keelamiseks võiks piisata õppeasutuse enda eeskirjadest, kuid soovist seda seadusega reguleerida jätab mulje, et sellist sammu on vaja eelkõige kaitseks laste õigusi nõudvate vanemate vastu.
KUULA | Onkoloog Riina Kütner: see aeg on õnneks peaaegu möödas, kus tuldi ravile, sest rinnas oli tükk (10)
Jaan Tammsalu autorisaate „Vaimuelu“ uus hooaeg!Riigikogu liikmetele peaks olema päevselge, milliseid poliitilisi ja julgeolekuriske hiinlaste kutsel ja nende kulul Pekingisse sõitmine kaasa toob, leitakse värskes „Päevakorra“ saates.
Uus Lasnamäe linnaosavanem on probleemidest ja pikantsest seisust hoolimata sotsidele trump, leitakse värskes „Päevakorra“ saates.
Miks ei võiks rahvasaadikutele erinevate hüvede kasutamisel kehtida samad reeglid, mis eraettevõtetes, küsib „Päevakord“ Martin Repinski õigeksmõistva kohtuotsuse valguses.
„Kabiinijutud“ on väikeselt suvepuhkuselt tagasi ja võtame sammud kohe põllu suunas!
„PÄEVAKORD“ | Jaak Madison on avastanud, et EKREta on raske silma paista. Nüüd tuleb pugeda teiste külje alla (125)
Keskerakonna esimehe Mihhail Kõlvarti ja endise EKRE liikme Jaak Madisoni ühisavaldus opositsiooni koostööle kutsumiseks on puhas tähelepanujanu. Seda on vaja nii Kõlvartil kui Madisonil.
Sotside toetuse tõus tõstab intriigi uue/vana koalitsiooni sees. Reformierakond vajab partnereid, aga kui neil liiga hästi hakkab minema, siis...
„PÄEVAKORD“ | Jabur olukord – Eesti 200 nõudis kõige jõhkramaid kärpeid, kuid küsib esimesena neist vabastust (145)
Läks kaks nädalat ning välja tuli esimene minister, kes küsib kärpevabastust. Vastu ootust ei ole selleks aga mõni sots – hoopis Eesti 200 esindav justiitsminister Liisa Pakosta. Ei häiri teda tõsiasi, et just tema koduerakond rääkis kõige valjemalt karmide kärbete vajadusest.
„Vaimuelu“ taskuhäälingus jätkab Jaan Tammsalu Meie Isa palve tutvustamist, alustades sellest, et tegemist on palvega, kus on sees seitse palvet, millel oma sümboolika.
Kaja Kallase osalusel peetud viimane valitsuse pressikonverents puutus lahkuva peaministri ülistuslaulus, justkui oleks ta halvemal juhul surnud, paremal juhil tulevikuta. Kallas ei kao aga Eesti ja Euroopa poliitmaastikult.
Peaminister on (varsti) uus, aga mured, tööriistad ja valitsusliikmed laias laastus samad. See ei anna Kristen Michali (RE) tulevasele valitsusele sadat kriitikavaba päeva, arutleti „Päevakorra“ Tartu erisaates.
Jaan Tammsalu saatekülaline on kirjanik, ajakirjanik ja filmirežissöör Imbi Paju, kellega tuleb juttu aegadest, mis on löönud meie rahvale sügavaid haavu, kuidas nendega on toime tuldud ning samuti sellest, kuidas tõde mineviku kohta on püütud moonutada.
Reformierakonnast oleks olnud demokraatlikum oodata uue juhi ja seeläbi peaministri kandidaadi leidmisega üldkoguni, kuid selle asemel otsustati minna EKRE teed - valitakse väikses ringis peaministri kandidaadiks Kristen Michal ning sunnitakse oma liikmeid ta hiljem erakonna esimeheks valima.
ERI-PÄEVAKORD | Kadri Simson: kõrge välisesindaja ameti järel pole Kallasel Eestis enam midagi teha (161)
„Eestile tähendab see, et meil on üks eestlane, keda teab kogu maailm,“ ütleb Euroopa Komisjoni energiavolinik Kadri Simson „Päevakorra“ erisaates pärast eile öösel Brüsselis langetatud otsust, et Kaja Kallasest saab Euroopa Liidu kõrge välisesindaja kandidaat.
Vaimulik Jaan Tammsalu arutleb selle nädala mõtiskluses võidupüha tähenduse üle. „Kui meie eelkäijad suutsid võita vägevaid vaenlasi, suudame ka meie,“ sõnab ta. „Suudame võita ka oma laiskust ja apaatsust, suudame ületada selle, et oleme hakanud imesid pidama normaalseks.“
EKREst väevõimuga ja vabatahtlikult eraldunud poliitikud ähvardavad Helmete parteid uue erakonnaga. Muidu ilus idee, aga erilist lootust sel algatusel ei ole.
Rootslasest vaimulik Mårten Anderson hakkas eesti keele vastu huvi tundma juba varjases nooruses. Tal õnnestus saada heaks sõbraks Ellen Niidu ning Jaan Krossiga, kes meelsasti keele osas nõu andsid ja sealjuures mõnessegi koomilisse situatsiooni sattusid.