Terviseameti andmetel on viimase paari kuu jooksul tõusnud nakatumine A-hepatiidi viirusesse (HAV). Tavapäraselt see haigus Eestis ei levi ja mida tuuakse üldjuhul sisse välisriikidest.
Linnad on kõige suuremad planeedi reostajad, tervelt 70% kogu maailma heidetest on pärit just nimelt linnadest. Suurel hulgal koos elavad inimesed tarbivad, kulutavad ja reostavad taktitundetult, sest enamiku linnade puhul ei saa rääkida läbimõeldud planeerimisest, mis võtaks arvesse erinevaid selli...
Kolm suurt Eesti ettevõtet – Ragn-Sells, Tallinna Sadam ja Utilitas – on osa neist, kes on pannud seljad kokku ja võtnud rohepöörde oma südameasjaks. Need ettevõtted leiavad, et rohepööre on Eesti majandusele ja ühiskonnale suur võimalus ning tegemist on Eesti konkurentsivõime küsimusega. Saates rää...
Pikk ootus on läbi saanud: podcast’ide ja audioraamatute keskkond Delfi Tasku on lõpuks kättesaadav ka äpina. Laadi rakendus alla ja saad kuulata kõiki Delfi parimaid saateid kiirelt ning mugavalt. Lisaks tavapärasele sisule oleme uude rakendusse toonud ka nii mõnegi põneva lahenduse!
Vaimsete probleemide lahendamisega peaks alustama siis, kui mured on veel väikesed. Nii saab neist kergemini üle.
Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu liige ja kauaaegne loomaarst Vallo Seera ütles, et selle lausega on lühidalt kokku võetud veterinaari töö eripära ja keerukus, kuna terve loom tagab meile tervisliku toidupoolise ning suudab sünnitada terveid ja elujõulisi järglasi.
Kui pika elu elanud inimene soovib siit ilmast lahkuda, tahavad lähedased tihtipeale tema elu iga hinna eest pikendada, räägivad Maalehe taskuhäälingus Tervist! Tartu Ülikooli eetikaõppejõud dr Katrin Elmet ja hingehoidja Naatan Haamer.
KUULA SAADET | Kabiinijutud: kuhu viivad digilahendused põllumajanduse?
Uus põllumeeste podcast!Kabiinijutud on kolinud uude kabiini ning meil on au võõrustada eAgronomi kaasasutajat ja juhti Robin Saluoksa.
Kuidas üldse aru saada, et organismis võib olla talvine vitamiinipuudus? Kust leida infot, missugused vitamiinid mulle ja minu perele praegusel hetkel vajalikud on? Kas lastele võiks anda D-vitamiini aasta ringi? Kui pika aja pärast on vitamiinide turgutav mõju juba märgatav? Kuula saadet ja saa tea...
KUULA | Suuremal osal 40–49-aastastest meestest esineb terviseriske, mille tulemus võib lühendada eluiga (29)
November on meeste tervise kuu. Tervisekontrollis võiksid regulaarselt käia ka need 40ndates aastates mehed, kes tunnevad end täiesti tervena.
Alustab uus podcast Saunajutud. Nagu nime järgi arvata võib, keskendub uus podcast saunadele, saunas käimisele, sauna varustustele ja kõigele muule saunaga seonduvale. Esimeses saates on saatejuht Kristjan Hirmol külas kümblustünnide ekspert, Lingalaid OÜ müügijuht Lauri Suits.
Enneaegselt sündinud lapsed vajavad ellujäämiseks abi nii hingamisel kui söömisel. Väga tähtis on ka füüsilise kontakti hoidmine vanemaga.
Insult nõuab kiiret reageerimist, sest mida rohkem läheb aega mööda, seda rohkem ajurakke hävib ja seda suurem on kahjustus.
Laatade poolest kuulus Jäneda ootab 10. septembril Sügislaadale kõiki, kes peavad lugu ehtsast Eesti toidust ja maitsetest. „Nüüd on paras aeg endale talvevarusid soetada ja miks mitte seda teha just Jänedal,“ sõnab Jäneda Mõis OÜ tegevjuht Enno Must.
COVID-19 haigestumine näib praegu stabiliseeruvat, ent sügiskuudel võib nakatumine taas kiireneda ning suureneda ka haiglaravi vajadus, millest lähtuvalt alustati Tartu Ülikooli Kliinikumis tõhustusdooside tegemisega. Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder rõhutas, et tulla võiv...
Vaimse tervise eest hoolitsemine on sama tähtis, kui oma füüsilise keha toonuses hoidmine. Viimasel ajal on vaimse tervise teemadele rohkem tähelepanu pööranud inimesed ise, aga ka psühholoogid räägivad sagedamini nii vaimse tervise hoidmisest kui juba tekkinud muredele leevenduse otsimisest.
KUULA | Tervishoiukõrgkoolis on endiselt populaarseim õe eriala, hooldustöötajaks saab õppida ka väljaspool Tallinna (7)
Suvisel perioodil võtavad uusi õppureid vastu nii Tartu kui Tallinna Tervishoiukõrgkool. Vastuvõtt rakenduskõrghariduse õppekavadele on lõppenud, kutseõppes võetakse sooviavaldusi Tallinnas vastu 4. augustini, Tartus hooldustöötaja õppekavale 10. augustini.
Kümned patsiendid vajavad Eesti haiglates igapäevaselt doonorverd. Vabatahtlikku vereloovutust nimetatakse sageli ka lihtsaimaks võimaluseks teha head.
Kuigi suvel haigestutakse vähem, võib ikka ette tulla ootamatuid tervisemuresid, mil on vaja perearsti vastuvõtule minna. Aga mida teha, kui oled puhkusele sõitnud ja ei saa oma perearsti juurde minna?
Aeg-ajalt tilkuv nina või ärritus nahal võib viidata hooajalisele allergiale. See nii kevad-, suve- kui sügisperioodil esinev vaevus võib pikaajalisel ravimata jätmisel põhjustada juba raskemaid terviseprobleeme.
Tartu Ülikooli Kliinikumis alustas 1. aprillil tööd geneetika ja personaalmeditsiini kliinik, kus tegeletakse pärilike haiguste diagnostika ja raviga. Kliinikus on kasutusel moodsaid geenidiagnostika meetodeid ning fookus on pärilike haiguste ennetamisel ja nende võimalikult varajasel avastamisel.
Kalendrikevade saabumine ei too enamasti kaasa veel päris kevadet, küll võib aga kevade alguseks hakata tunda andma kevadväsimus. Synlabi laboriarst Anneli Raave-Sepp nimetab kevadist väsimusseisundit pigem talveväsimuseks, kuna organismi kurnab just talv. „Tegelikult kurdavad inimesed aastaajast ol...
Töötervishoiukliinik Medihub pakub erinevaid uuringuid, mis annavad hea ülevaate tervislikust seisundist. Populaarsust koguv koormustest koos laktaadi määramisega on hea võimalus, kuidas saada rohkem aimu oma ainevahetusest, füüsilisest vormist ja südame tervisest. Lisaks pakutakse kliinikus esimest...
Kaasasündinud südamerike diagnoositakse Eestis igal aastal 100-120 lapsel. Nende laste raviga tegeldakse Tartu Ülikooli Kliinikumis ja Tallinna Lastehaiglas.
Kui meile tundub, et toidulauaga on midagi valesti või on meid tabanud tervisehäire, millele söögi hoolika valimisega saab leevendust või koguni tervenemist tuua, on hea mõte otsida abi toitumisnõustaja või -terapeudi juurest. Paljusid selle ameti pidajaid Eestis on koolitanud Annely Sootsi või mõni...
KUULA | Õigel hetkel antud arstiabi päästab teie elu! Teeme selgeks, millal tuleb pöörduda EMOsse (30)
Pea kõigil inimestel on elus ette tulnud olukordi, kus nad ise või nende lähedased vajavad kiiresti arstiabi. Haigla erakorralise meditsiini osakonda pöörduvad patsiendid kas traumaga või siis terviserikke tõttu, mis abi saamata võib põhjustada püsiva tervisekahjustuse või halvimal juhul surma.
Maks on kõige suurem organ inimese kehas. Oluline on ka see, mis maksal teha tuleb, säilitamaks organismi korrektne töövõime. Synlabi laboriarst dr Jüri Laasik kasutab maksa kohta koguni terminit „suur laboratoorium”. „Öeldakse, et maksas toimub ühes minutis miljon reaktsiooni, võime ainult ette kuj...
KUULA | Vereringe haigused on meil peamiseks surma põhjustajaks. Kuidas riske vältida ja ohte ära tunda? (3)
Südame-veresoonkonna haigused on arenenud riikides endiselt peamiseks surma põhjustajaks. TÜ Kliinikumi südamekliiniku kardioloogia osakonna juhataja dr Märt Elmeti sõnul elavad inimesed neis riikides kauem ja tihti tabavad südamevaevused just eakamaid. Ent suur roll on siin elustiilil.
Taskuhäälingu "Tervist" seekordseks teemaks on südame-veresoonkonna haigused, külas TÜ Kliinikumi südamekliiniku kardioloogiaosakonna juhataja dr Märt Elmet.