„Täiendavalt võtsime laste ja eakate jaoks kasutusele uuendusliku enesehinnangu küsimustiku, mis aitab ekspertarstidel paremini mõista inimese terviseseisundist tulenevaid tegutsemis- ja osalusvõime piiranguid. Loodame, et need muudatused toetavad inimest taotlemisel ja teevad selle tema jaoks kasutajasõbralikumaks,“ lisab Härk.

Puude raskusastme tuvastamise taotlemiseks tuleb sotsiaalkindlustusameti iseteenindusse sisse logida, seejärel liikuda menüüst „Minu toetused ja teenused“ lehele ja sealt valida „Puude tuvastamine“. Kui taotlus esitatakse lapse puude raskusastme tuvastamiseks, tuleb „Minu toetused ja teenused“ lehele liikuda mitte enda, vaid lapse nime alt.

Iseteeninduses esitatud taotluse saab amet kiiremini ja ladusamalt üle vaadata. Siiski saab soovi korral taotluse esitada ka e-kirjaga info@sotsiaalkindlustusamet.ee, posti teel aadressil Paldiski mnt 80, 15092 Tallinn või külastades lähimat klienditeenindust.

Selleks, et sotsiaalkindlustusamet saaks järjepidevalt oma teenuste kvaliteeti parandada, oodatakse uue lahenduse kohta ka tagasisidet läbi iseteeninduse suhtluskanali või e-kirjaga info@sotsiaalkindlustusamet.ee.