Elwood läbis ortopeedilise operatsiooni ning hilisema taastusravi, misjärel lasti ta oma „pisut bioonilise käpaga“ taas vabaks piirkonnas, kus tema eeldatav kodukari elab.

Video Elwoodi vabaks laskmisest:

„Üldiselt on metsloomade, eriti suurkiskjate, ravi keerukas, sest alati on risk, et loom harjub mingil määral inimestega ning muutub seetõttu hiljem probleemisendiks. Samuti on küsimus eetikas – kui palju peaks inimene loodusesse sekkuma. Samas, kui looma hättasattumise põhjuseks on inimene (nt maanteel viga saades), siis kas pole see just meie kohus aidata,“ arutleb Kiiroja.

Vabaks pääsedes kihutas Elwood igal juhul tulistjalu metsapoole. Talle paigaldatud GPS-kaelus näitas vahetult peale looma vabaks laskmist, et ta liikus edasi Prantsusmaa suunas ning jäi mõneks ajaks Alpidesse piirialale.

Tänavu jaanuaris sai Itaalias autolt löögi aga emane hunt, kellele pandi nimeks Ursula. „Ursula puhul loodeti samasugust edulugu nagu Elwoodiga. Kahjuks polnud veterinaaride prognoos siiski optimistlik,“ sõnas Kiiroja.

Ursula vigastused olid oluliselt tõsisemad: kaks jalaluumurdu, tõsine pea- ja rindkeretrauma ning selgroovigastus. Pärast erinevate kliinikutega konsulteerimist leiti, et tema selgroolülide vigastused ei ole opereeritavad ning umbes nädal pärast õnnetust Ursula piinad ka lõpetati.