Veel nädalajagu saab olla toeks meie puule Euroopa huvitavate puude konkursil ning anda ühe oma toetushäältest Reigi punasele pöögile. Hetkel on Eesti puu 16 võistluspuu seas üsna tagasihoidlikul kohal ning korraldajate sõnul võivad selle taga olla ka tehnilised tõrked, mis meie hääli läbi ei lasknu...

Mari Kartau

Mõned karud otsustavad talveund magada teede alla paigaldatud truupides, kus aga sulaveed nad enneaegselt võivad üles äratada. Niiviisi juhtus USAs Minnesota osariigis, kus truubist lahkuda üritanud karu end äkitselt keset paksu sulalund leidis ja omal jõul enam välja ei saanud.

Hebo Rahman

Millal te viimati silitasite männikoort, poetasite taskusse väikese käbi või krudistasite sõrmede vahel männiokkaid? Just nüüd on selleks õige aeg, sest mänd on aasta puu 2023. Aasta puu valiti juba 27. korda ja selleks on alati mõni pärismaine liik või perekond.

Mari Kartau

2023. aasta loomaks on valitud lendorav, kellest on viimastel aastakümnetel kujunenud üks looduskaitse sümboleid. See on liik, kellesse, nagu ka looduskaitsesse, on vastakat suhtumist.