Ühel reede õhtul kui maale jõudsime, avastas mu naine, et tema tennised ja nahksed töökindad, mis olid jäänud saunaterrassile järgmist nädalavahetust ootama, on kadunud.
Puidul elavad seened polüpoorid on võtmelise tähtsusega metsalooduse elurikkuse jaoks, kuid paljud neist on ohustatud. Soome teadlased on leidnud viisi, kuidas puud polüpoorse seeneniidistikuga nakatada, vahendab portaal forest.fi.
Lugeja saatis video, kus 21-liikmeline metsseapere otse sõitva auto nina eest mööda jookseb.
Saage tuttavaks põdrakärbsega! See ämblikule sarnaneva keha ja sääsele omase verejanuga putukas on sel aastal seeneliste kõike tüütum kaaslane, kellest vabaneda on raske.
VIDEO | Karu lennukis! Mõmmik murdis transpordipuurist välja ja põhjustas pardal täieliku kaose (19)
Iraqi Airwaysi lennul tekkis kaos, kui transpordipuuris olnud karu vabanes ja hakkas reisijateruumis möllama.
Veidi üle kümne aasta tagasi kohtusin kodutalu maadel ühe vilka ja tol hetkel minu jaoks võõra sulelisega, kes jõekaldal kasvavate vahtrate ja toomingate keskel turnis. Selle aprillikuise kohtumisega sai kirja neljas sinisaba vaatlus Eestis.
Hundid murdsid pere lemmikud: lambast olid alles vaid soolikad, koer Freddy surnukeha aga ei leitudki (113)
„Kuulsin tuppa koera surmakisa, nii 10–15 sekundit, kuid selleks ajaks, kui kohale jõudsin, olid hundid koera juba kaasa viinud,“ räägib looma omanik Harri Ots. „Kui midagi ette ei võeta, võib ohvrite arv mitmekordistuda,“ lisab mees.
Viie pojaga emakaru on tõeline haruldus, kuid Eesti metsades oli selliseid mõmmikute peresid suisa kaks korraga ja kõik pojad jäid ellu!
Lendorava seiret on nüüdseks korraldatud 30 aastat, ent kui algaastatel olid elupaikade seire aluseks puistuplaanid, siis nüüd on peamine lähteandmestik spetsiaalselt selleks välja töötatud lendorava elupaiga sobivuse mudel.
„Ma pole sellisest ämblikust midagi enne kuulnud. Hirmutas see, et ta võib hammustada,“ ütleb Hiiumaal elav Helen pärast esimest herilasämblikuga kohtumist.
,,Sügise lähenedes hakkab ka mägralinnas „suvepuhkus“ ära lõppema,“ väidab tuntud zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt. Vaata lisatud videost, millised loomi võib kaamera ees patseerimas märgata.
Eemalt vaadates tunduvad kõik vihmajopis ja korvi või ämbriga seenelised metsa all sarnased, kuid tegelikkus võib teid üllatada. Mõni ei tea seentest tegelikult midagi, teine oskab silma järgi eoste kuju paika panna.
Sageli märkame hallidel leppadel suvist lehtede pruunistumist, Põhja-Eestis on seda vähem, Lõuna- ja Kesk-Eestis rohkem märgata.
„See jääb tegijate südametunnistusele.“ Kliimaministri otsus lubada tappa ka tiineid kopraid vihastas looduskaitsjad välja (58)
Kliimaminister Kristen Michali otsus muuta alates sellest nädalast jahieeskirja viisil, kus kopraid on lubatud tappa aasta ringi ning seega ka tiinuse ja väikeste poegade üleskasvatamise perioodil, võttis looduskaitseühendused sõnatuks.
Valitsus plaanib lendorava kaitseks piirangud panna mitmetele tuhandetele hektaritele, kus on nii metsa kui suured põlevkivivarud. Lootuses, et väike imetaja ühel hetkel nendele aladele elama kolib.
Keskkonnaamet määras tänavu karude esmaseks küttimislimiidiks 96 isendit. See on ligikaudu 10% karude arvukusest ning lähedal aastasele juurdekasvule.
Kuigi võib tunduda, et rõkkavat linnulaulu on küll ja veel, on tippaeg nüüdseks seljatatud ning ajapikku jääb lõõritajaid päev-päevalt vähemaks. Pea juuli keskpaigani võib mitmel pool aga kuulda käosulaseid, kel on varasuvises linnukontserdis üks kandvamaid rolle.
Kõige levinumad metsades leiduvad liigid ületavad harva uudisekünnise, kuigi neil on ökosüsteemides palju olulisi rolle. Üks erakordse uudisväärtusega liik on harilik mustikas.
Seireandmed näitavad, et sel aastal on oodata kuuse-kooreüraskite teist põlvkonda. Keskkonnaagentuur kutsub metsamajandajaid üles püünispuid langetama ja kahjustustest teada andma.
Keskkonnaamet alustas kaitsealal ebaseaduslikult raiutud puude tõttu kriminaalasja. RMK palub avalikult vabandust (24)
Keskkonnaamet alustas kriminaalmenetlust, et uurida Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) korraldusel toimunud ebaseaduslikku raiet Hiiumaal asuval looduskaitsealal - avastati see rikkumine juba mai alguses.
Loodusfotograaf Karl Adami sattus möödunud nädalal otsa pingelisele vaatepildile, kus ilves püüdis kassi, kirjutab Eesti Jahimeeste Selts.
„Sellist vaatepilti ikka ei saa ka tellides näha. Uskumatu lihtsalt,“ kirjutab sotsiaalmeedias Arko Sulg, kes video ujuvast karuperest üles riputas.
Kuidas vabastada autost ärritunud metslooma, kes ukse avanedes sulle kohe kallale hüppaks? USA politsei demonstreerib videos kavalat meetodit.
Lendorava aastal kingib Keskkonnaamet kõigile olulisi ja uusi teadmisi meie metsade ühest salapärasemast ja ohustatumast imetajast – lendoravast. Soome-Eesti ühise lendorava LIFE-projekti toel ilmunud raamat on meeleolukas ja silmaringi avardav lugemine igale loodusehuvilisele.
HIIUMAA RAIEKAOS | RMK uued selgitused tekitavad üha uusi küsitavusi (101)
Michal: tööd peavad muutuma digitaalselt jälgitavaksRiigimetsa majandamise keskuse (RMK) tellimusel Hiiumaal asuval looduskaitsealal raietöid teinud OÜ Tekamer võttis uue info kohaselt loata erinevatel trassidel metsa maha kokku ligi kilomeetri jagu, ent ettevõtte põhjenduste põhjal tekib tunne, et giljotiin mässas metsas ilma igasuguse sihita.
Tänaseks on juba suur hulk rändureid jõudnud end sisse seada nii niitudel, rabades, laidudel kui metsadeski. Kui ei vuhise kõle ja tugev tuul, kostitavad nii mõnedki neist ümbruskonda lauluga. Sellega üritavad praegu meelitada emaslinde ja kuulutada territooriumi piire ka lepalinnud.
FOTOD JA VIDEO | RMK tunnistas ulatusliku looduskahju tekitamist Hiiumaal (147)
Avastaja: rikkumine võidi toime panna RMK kohalike töötajate teadmiselRiigimetsa majandamise keskus (RMK) tunnistas ulatusliku keskkonnakahju tekitamist tema tellitud töödel Hiiumaal Tihu järvede ja Õngu raba aladel.
Taanist leiti maailma vanim siil: „On väga kurb, et ta elas nii kaua ja pidi surema koera puremise tõttu“ (17)
Taani siil Thorvald purustas senise siilide vanuse maailmarekordi lausa seitsme aastaga! Kahjuks leiti ta surnuna, kuid tema vanuse hindamine andis meile siilide elust hoopis teise perspektiivi.
NUNNU PAARIKE | Härra väike-põõsalind esitab pesatooriku enne viimistlust prouale ülevaatamiseks (2)
Põõsalinde ei oskakski mujalt otsida kui põõsastest või tihedatest nooremapoolsetest puistutest.