Puidul elavad seened polüpoorid on võtmelise tähtsusega metsalooduse elurikkuse jaoks, kuid paljud neist on ohustatud. Soome teadlased on leidnud viisi, kuidas puud polüpoorse seeneniidistikuga nakatada, vahendab portaal forest.fi.

Mari Kartau

Eemalt vaadates tunduvad kõik vihmajopis ja korvi või ämbriga seenelised metsa all sarnased, kuid tegelikkus võib teid üllatada. Mõni ei tea seentest tegelikult midagi, teine oskab silma järgi eoste kuju paika panna.

Mari Kartau

Kuigi võib tunduda, et rõkkavat linnulaulu on küll ja veel, on tippaeg nüüdseks seljatatud ning ajapikku jääb lõõritajaid päev-päevalt vähemaks. Pea juuli keskpaigani võib mitmel pool aga kuulda käosulaseid, kel on varasuvises linnukontserdis üks kandvamaid rolle.

Karl Adami

Lendorava aastal kingib Keskkonnaamet kõigile olulisi ja uusi teadmisi meie metsade ühest salapärasemast ja ohustatumast imetajast – lendoravast. Soome-Eesti ühise lendorava LIFE-projekti toel ilmunud raamat on meeleolukas ja silmaringi avardav lugemine igale loodusehuvilisele.

HIIUMAA RAIEKAOS | RMK uued selgitused tekitavad üha uusi küsitavusi (101)
Michal: tööd peavad muutuma digitaalselt jälgitavaks

Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) tellimusel Hiiumaal asuval looduskaitsealal raietöid teinud OÜ Tekamer võttis uue info kohaselt loata erinevatel trassidel metsa maha kokku ligi kilomeetri jagu, ent ettevõtte põhjenduste põhjal tekib tunne, et giljotiin mässas metsas ilma igasuguse sihita.

Aivar Pau

Tänaseks on juba suur hulk rändureid jõudnud end sisse seada nii niitudel, rabades, laidudel kui metsadeski. Kui ei vuhise kõle ja tugev tuul, kostitavad nii mõnedki neist ümbruskonda lauluga. Sellega üritavad praegu meelitada emaslinde ja kuulutada territooriumi piire ka lepalinnud.

Karl Adami