Indekseerimise tulemusel aga pensionid suurenevad ning võib tekkida olukord, kus töötasult kasutatav maksuvaba tulu summa väheneb.

Näiteks kui vanaduspensionieas inimese pension tõuseb 1. aprillist 500 eurolt 600 euroni, siis senise 276 euro asemel on tema maksuvaba tulu jääk nüüd 176 eurot (776–600=176).

Töötava pensionäri jaoks tähendab see vajadust oma maksuvaba tulu kasutust töötasult üle vaadata. Vajadusel tuleb tööandjale esitada uus avaldus tulumaksu arvestuseks, et vältida hilisemat üleliigse tulu tagastamist tuludeklaratsiooni alusel. Iga inimese pension on individuaalne ning selle suurus sõltub tema tööpanusest. Nii on ka pensionitõus indekseerimise tulemusel igaühel erinev. Kõige mugavamalt saab oma pensioni uut suurust vaadata portaalis Eesti.ee.

Tasub teada, et inimeste parema teenindamise huvides kasutab sotsiaalkindlustusamet erinevate toetuste ja hüvitiste väljamaksmisel ühe arvelduskonto lahendust. See tähendab, et kui inimene on esitanud sotsiaalkindlustusametile mitu arvelduskontot, kuhu kanda rahalisi hüvitisi – pension, vanemahüvitis, puudetoetus jne –, siis tehakse kõik ülekanded sellele kontole, mille inimene esitas viimasena. Oma kontot saab hõlpsasti kontrollida sotsiaalkindlustusameti iseteeninduses.