Kas korteriühistu peab esitama tööinspektsioonile riskianalüüsi?

Lugeja küsib: "Arutasime naabermaja korteriühistu juhatajaga riskianalüüsi esitamist tööinspektsioonile. Meie ühistus ei maksta kellelegi palka, ostame teenust sisse koristusfirmast. Naabermaja on aga koristaja tööle võtnud. Kas me mõlemad peame riskianalüüsi esitama?"

Toimetas Einar Ellermaa
Omaniku vastutus autole langenud puuoksa eest sõltub sellest, kas omanikul oli kohustus see ilmselgelt kuivanud või murdumisohtlik oks õigeaegselt kõrvaldada.

Tormiga langes üks suurem puuoks seal lähedal pargitud auto peale. Kas autoomanik saab pöörduda kahjunõudega selle maaomaniku poole, kelle krundil asub puu?

Priidu Pärna
Kui korteriomandite puhul kuulub selle koosseisu reaalosa (korter) ja kaasomandi osa maatükist, vundamendist, trepikodadest, katusest, siis klassikalise kaasomandi puhul kuulub isikule mingi protsent tervikust.

Minu emal on kaasomandis pool maja ehk maja ülemine korrus, isa on surnud. Kas ema surma korral pärime meie – kaks last – selle kaasomandis majaosa, nii et siis on kokku kolm kaasomanikku?

Priidu Pärna
Priidu Pärna

Noor pere abiellus, kusjuures mehel oli enne abiellumist oma nimel korter ja abielludes tegi ta varalahususe lepingu. Nüüd on neil lapsed ja maapiirkonnas ka maja, kus praegu suviti elavad. Kuna mees tahab minna perega maale alaliselt elama, on ta otsustanud linnakorteri maha müüa.

Priidu Pärna
Uno Feldschmidt

Oleme huvitatud kinnisvara ostmisest. Müüvad omanikud, aga samas on müügis ka maju ja kinnistuid kohtutäiturite ning pankrotihaldurite poolt.

Uno Feldschmidt
FIE filmist "Jan Uuspõld läheb Tartusse"

Äriregistri kiirmenetlus on koostatud eeldusega, et osaühingu asutaja on vähemalt 18aastane, ning kui osaühing maksab tasu, tuleb kuu kaupa ära maksta ka tulu- ja sotsiaalmaks.

Olavi Kärsna
Invaru. Invatehnika ja abivahendid

Abivahendite ostjad või üürijad, kellele aasta alguses tuli senisest suurem arve, saavad abivahendi tagastada, pöörduda soodsama teenusepakkuja juurde või taotleda erimenetlust.

Silja Lättemäe
Kas ülalpeetav abikaasa saab ravikindlustuskaitse?

Lugeja küsib: Olen kahe väikelapsega praegu kodune, üks laps on kuueaastane, teine saab peagi kolmeseks. Minu küsimus on ravikindlustusest. Mul on kehtiv ravikindlustus selle ajani, kuni laps saab kolmeaastaseks. Aga mis saab siis edasi?