Minu emal on kaasomandis pool maja ehk maja ülemine korrus, isa on surnud. Kas ema surma korral pärime meie – kaks last – selle kaasomandis majaosa, nii et siis on kokku kolm kaasomanikku?

Priidu Pärna

Elan maal hajaasustusega alal ja mul on vee saamiseks madal kaev. Meie perel oleks hädasti vaja majapidamisse uut ja korralikku puurkaevu, sest tahame veevarustust parandada. Soovin teada, kas puurkaevu rajamine on ehitamine ja mis reeglid sel puhul kehtivad?Maalehe lugeja Valgamaalt

Uno Feldschmidt

Oleme huvitatud kinnisvara ostmisest. Müüvad omanikud, aga samas on müügis ka maju ja kinnistuid kohtutäiturite ning pankrotihaldurite poolt.

Uno Feldschmidt

Äriregistri kiirmenetlus on koostatud eeldusega, et osaühingu asutaja on vähemalt 18aastane, ning kui osaühing maksab tasu, tuleb kuu kaupa ära maksta ka tulu- ja sotsiaalmaks.

Olavi Kärsna

Abivahendite ostjad või üürijad, kellele aasta alguses tuli senisest suurem arve, saavad abivahendi tagastada, pöörduda soodsama teenusepakkuja juurde või taotleda erimenetlust.

Silja Lättemäe

Lugeja küsib: Olen kahe väikelapsega praegu kodune, üks laps on kuueaastane, teine saab peagi kolmeseks. Minu küsimus on ravikindlustusest. Mul on kehtiv ravikindlustus selle ajani, kuni laps saab kolmeaastaseks. Aga mis saab siis edasi?