Selleks, et saada toetuse taotlemisel positiivne otsus, on vaja KredExile esitada järgmised dokumendid:

  • Ehitusprojekt, mis on kooskõlas ehitusseadustikuga.

  • Kaalutud energiaerikasutuse ehk KEK märgis.

  • Võrguettevõtja (nt Elektrilevi) liitumispakkumine, kui paigaldad päikesepargi ja soovid liituda avaliku võrguga.

  • Volikiri, kui esindusõiguslik isik tegutseb volituse alusel.

Enefitist saad KredExi toetuse jaoks kõik vajaminevad dokumendid. Võttes meie käest taotlemiseks vajaliku projekti, teeme sulle energiamärgise tasuta kauba peale. Nii on toetuse taotlemine lihtsam, sest jätad bürokraatia meie hooleks, soodsam, kuna ei pea kulutama lisaraha energiamärgise taotlemisele ja murevabam.

Õige aeg investeerida on täna

Paneelid koos salvestuslahendusega on keskmisest kulukam investeering, mistõttu soovitame otsuse päikeseelektrijaama rajamiseks hoolikalt läbi hinnata. Üldjuhul on tegu projektiga, mis hakkab alates esimesest päevast raha tagasi teenima.

Projekti tasuvus sõltub sellest, kui oskuslikult on päikesejaam planeeritud ning palju omatoodangut tarbimispunktis kasutust leiab – mida suurem on kogus, seda kiirem on tasuvus. Soetades paneelid ja salvesti läbi KredExi toetuse, vähendad investeeringu koormust ja tasuvusaega veelgi.

Toetuse taotlemine avanes 23. aprillil ning kestab kuni eelarve ammendumiseni. Enne, kui taotlust täitma asud, võta arvesse järgmist:

  • Toetust saab taotleda üksikelamu ja kuni kahe korteriga elamu või ridaelamu renoveerimiseks.

  • Elamu peab olema kantud ehitisregistrisse ja märgitud selle esmane kasutuselevõtu aasta.

  • Toetust saab taotleda, kui toetatav töö tõstab väikeelamu energiaklassi vähemalt ühe klassi võrra, nt C-klassist B-klassi. Kui väikeelamu energiaklass on juba A, siis toetust ei ole võimalik taotleda.

Kasuta meie päikesepaneelide kalkulaatorit, et arvutada enda kodule sobiv lahendus ja näha ligikaudset maksumust koos tasuvusajaga. Rohkem infot toetatavate tööde, oluliste tingimuste ja taotlemise kohta leiad KredExi kodulehelt.

Juhul, kui sul on tekkinud mõni energiaalane küsimus või soovid pidada nõu, kutsume sind tasuta konsultatsioonile. Üheskoos leiame sulle ja sinu kodule parima lahenduse.

Jaga
Kommentaarid