Võru keskväljakul toimunud võistlustel läks kohe põnevaks, kui ketivahetuse parimad tulemused on 10-11 sekundi ümber. Täpsussaagimine tõi Eesti rekordi, kui Luua Metsanduskooli õpetaja Janno Traks kogus 253 punkti. Võimas Eesti record sündis laasimises kui aastaid vana tulemuse lõi ümber Helvis Koort, laasides 13,89 sekundiga.

„Pealtvaatajatele oli põnevust kindlasti lõpuni, ma polnud laasima minnes tippkonkurentsis ebaõnnestunud langetuse tõttu ja seepärast otsustasin laasimise teha täispangale. Kaotada polnud ju midagi, ainult võita“ võttis Koort rekordi kokku. Ja võit tuli, 13,89 sekundit on maailmaklassi tulemus. Võrdluseks saab tuua, et hetkel kehtiv maailmarekord on 14 sekundit. Nüanss on aga see, et maailmarekordeid registreeritakse ainult maailmameistrivõistlustel, seepärast ei ole tegu ametliku maailmarekordiga.

Nii tuli Eesti rekord. Helvis Koort on kaamera poolne võistleja.

Teiseks tulnud Peeter Mitil oli Eesti Meistritiitli nimel kõvasti ragistamist Janno Traksiga. Laasimise finaal tõotas põnevust viimase sentimeetrini, punktivahed olid väiksed ja sooritus tuli teha kindlapeale. Lõpuks tõigi Traksile võidu suurim stabiilsus. Mitt oli küll laasimises kiirem, aga mitte piisavalt võiduks. Traks tõigi esile võistluse kõrget taset ja tihedat konkurentsi. „Eesti sportlased teevad absoluutseid tipptulemusi, kui vaadata alade kaupa ja lõppjärjestust, siis konkurents tihe ja kõik pidid pingutama lõpuni,“ tõi Traks välja. „Eesti raiespordi tase on selgelt tõusuteel ja võimalus end võrrelda tugevate välisvõistlejatega kinnitas seda selgelt. Samuti annab see motivatsiooni edasi treenida.“

Juunioride konkurentsis võitis Ralf Elfenbein (Pajaka Puit OÜ) 1587 punktiga. Talle järgesid Robin Põld 1521 punktiga (H-Team) ja Mathias Tukk (Luua Metsanduskool) 1370 punktiga.

Naiste konkurentsis ei olnud vastast Kristi Kübarsepale (Team STIHL), kes teenis 1323 punkti. Talle järgnes Elika Noormets (H-Team) ja Kaira Kurvits.

Vaata lühikokkuvõtet võistluspäevast.

Võistluse korraldaja Mart Kelgu sõnul pakkus esmakordselt õhtuse programmina toimunud võistlus palju emotsioone. „Raiespordivõistlused toimusid õhtuse spordishowna esmakordselt, kuna tegu on hea vaatemänguga, siis õhtune show annab sellele palju kaasa. See on hoopis teine vaib, kui hommikul-päeval toimuvatel võistlustel“ lausus Kelk. „Oma osa kontseptsiooni muutuses oli ka selles, et tähistasime 30. Eesti meistrivõistlusi, väärikas vanus, mida tuleb väärikalt meeles pidada! Kindlasti on neid, kellele sobib hommikune start ja on neid, kes on õhtu inimesed, aga kui programmi hästi kombineerida, siis leiavad nii võistlejad kui pealtvaatajad mõnusa sümbioosi“ võttis Kelk uuendused kokku.

Eesti meistrivõistlustel osales 34 raiesportlast Eestist, Lätist ja Leedust. Raiespordi hooaeg jätkub 7. juunil Rakveres, kui toimub sarja kolmas etapp TOP10. Seal selguvad ühtlasi ka 54. Metsanduse kutsevõistluste raames Eesti parimate kutseoskustega metsamehed ja naised.

Kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine on raievõistlustel kesksel kohal. Lisaks kindlasti ka ohutud töövõtted ja praktilised teadmised. Seetõttu on võistluste korraldamiseks partneriks Luua Metsanduskool. Võistlusi aitab rahastada Keskkonnainvesteeringute Keskus. Võistlustel kasutatav puitmaterjal on PEFC sertifikaadiga.

Jaga
Kommentaarid