„Kui nüüd Maalehe simman peaks Jööri külla tulema, siis sellega saaksime kindlasti hakkama, sest pidu pidada me oskame!“ muheleb Jööri külaseltsi eestvedaja Sulev Peäske ja selgitab, et külaliikumine saigi tuule tiibadesse pärast kaht hästi korda läinud külakokkutulekut aastatel 1996 ja 1997.

Jana Rand

Märjamaal asuvate külade Teenuse, Luiste ja Urevere külavanem Maris Leemets elab nädala sees Harjumaal, kuid sõidab igal vabal hetkel koos perega Teenuse külas asuvasse maakodusse. „Minu kogukond asub siin. Linnas käime pärast tööd ja kooli magamas, siin käime päriselt elamas.“

Eva-Lotta Kivi

Setomaa suurimas külas Mikitamäel tuiskab paljajalu ringi Piret Kase. Ta on nagu väsimatu Duracelli jänes, kes kannab kõrvas kuular-mikrofoni, et telefonikõnede ajal saaks kätel käia lasta.

Tarmo Michelson

Pärnumaal Tõstamaa külje all Värati külas toimetab lustakas kogukond. Ehitab vanast sarast keskusemaja ja avab juuni keskel kohviku. Koos hoiab seda seltskonda vaikne ja tagasihoidlik taluperemees Aro Kütt.

Madis Jürgen

Maalehe ja Coopi korraldatav „Kogukonna hinge“ konkurss on jõudnud sinnamaale, et kümne finalisti seast tuleb välja valida võitja. Hääletada saavad kõik lugejad 1. augusti hilisõhtuni.

Maaleht
Üksildase suvekodu ostjast sai Undva külas maaelu mõjuisik
Konkurss „Maalehe kogukonna hing 2022“

Eesti loodepoolseimas tipus Saaremaal Undva külas elab Anneli Teppo-Toost abikaasa Meelisega. Anneli plaan oli luua suvekodu, et lärmakast linnaelust üksinduses puhata, kuid läks teisiti – nüüdseks on ta aastaid olnud külaelu üks omanäoliseim eestvedaja.

Maiken Mägi

„Pühendumine on minu jaoks kõige olulisem märksõna absoluutselt kõiges. Kui ma teen midagi enda jaoks olulist ja õiget, mida armastan, teen seda täie pühendumisega ja nõuan sama oma lastelt,“ ütleb Jõgeva kooliteatri „Liblikapüüdjad“ hing Lianne Saage-Vahur.

Liis Seljamaa