Kvaliteedi tipptase

Zehnder on loomuliku arenguprotsessi tulemusena jõudnud innovaatiliste, komplekssete ventilatsioonisüsteemide tootmiseni: alustades lihtsamatest kütteseadmetest ja radiaatoritest, on järjepideva arendustööga omandatud ulatuslikud ja kõikehõlmavad teadmised ventilatsiooni valdkonnas.

Tänasel päeval pakub tunnustatud Šveitsi tootja üle maailma kõige eesrindlikumaid ja komplektsemaid ventilatsioonisüsteeme. Terviklik süsteem ühelt tootjalt tagab selle, et süsteemi kõik osad haakuvad üksteisega ning see maandab eri tootjate seadmete kasutamisel tekkiva paigalduse ja projekteerimise riski sisuliselt nullini.

Zehnderi ventilatsiooniseadmed on oma tehniliste näitajate poolest kõrgklassist: soojustagastuse efektiivsus on ka kõige taskukohasemate agregaatide puhul 80% ja niiskustagastuse määr eeskujulikud 60%. Zehnderi valikus on plaatsoojusvahetiga ventilatsiooniseadmed kui ka entalpia soojusvahetiga süsteemid, mis ühendavad mõlema tehnoloogia parimad omadused.

Zehnderi lahendused ja võimalused ei paku mitte ainult tipptasemel ventilatsiooniagregaate, vaid lisaks sellele ka kogu süsteemi toimimiseks vajalikke komponente.

Näiteks on Zehnderi plastikust ventilatsioonitorud parima painduvusega ja väga mugavalt paigaldatavad. Tänu sellele on võimalik kogu süsteem konstruktsioonide sisse ära peita, olgu selleks kohaks siis betoonivalu, põrandakütte alune isolatsioon või lae soojustus.

Ventilatsioonitorude ühendamiseks on Zehnderil välja töötatud innovaatiline ja originaalne torude ühendussüsteem RapidLock. Piisab vaid sellest, et suruda toru eelpaigaldatud klambriga kanalisse kuni käib klõps ja ongi valmis! Sama kergelt saab klambri eemaldamise järel toru lahti ühendada ja see võimaldab õhujaotussüsteemi hõlpsalt hooldada.

Zehnderi valikus on ka kogu süsteemiga hästi haakuvad mürasummutus- ja jaotuskastid ning plafoonide ja õhukanalite ühendamiseks rõhualanduskastid. Nähtava elemendina pakub Zehnder ka laias valikus ja erineva viimistlusega sissepuhke- ja väljatõmbe plafoone ning hoone fassaadile jäävaid välisreste.

Zehnderi süsteemide juhtimine on kasutajasõbralik ja intuitiivne ning otse loomulikult saab seda teha äpi kaudu nii mobiiltelefonist kui ka tahvelarvutist. Kes plaanib maja ehitamisel energiasäästlikkuses sammu veelgi kaugemale astuda, siis väikese vihjena olgu öeldud, et Zehnderil on tootevalikus passiivmaja sertifikaadiga ventilatsiooniseadmed.

Alusta algusest - projekteerimisest

Ventilatsioonisüsteemi lahenduse ja konkreetse tootja valikule eelneb aga etapp, mis on vaat et kõige tähtsam - ventilatsioonisüsteemi planeerimine.

Kui pole ise diplomeeritud insener või projekteerija, siis tasub ventilatsioonisüsteemi projekteerimise töö usaldada spetsialistidele. Mida saab ise enne projekteerija poole pöördumist ära teha, et hilisemat tööde kulgu kiirendada? Tark on koguda kokku võimalikult palju dokumentatsiooni olemasoleva või ehitatava hoone kohta ning edastada kõik paberid ja plaanid projekteerijale. Muidugi peab varem ehitatud hoonete puhul tutvuma kohapeal ka tegeliku olukorraga, sest elu on õpetanud, et kõike paberile kirjapandut ei maksa tõe pähe võtta.

Projekteerimise faasis tuleb langetada hulk tehnilisi valikuid ja olulisi otsuseid, näiteks valida plaat- või rootorsoojusvaheti, otsustada niiskustagastuse vajalikkuse üle ning valida sobivad mürasummutid. Seejärel jõuab järg küsimuseni, mis ettevõtte tooteid eelistada. Aga selle üle ei tule enam pead murda, sest vastus on lihtne: Zehnder!

Jaga
Kommentaarid