Taime lehtedes ja õites leidub kõige rohke toimeaineid õitsemise alguses, seemnetes valmimise ajal, taime maa-aluses osas aga maapealse osa kuivamise järel.

Taimi tuleb korjata kuiva selge ilmaga hommikul pärast kaste kuivamist.

Korjata tuleb ainult terveid taimi, millel pole hagiusi ega vigastusi.

Kuivatada tuleb neid kohe pärast kogumist kuivas õhurikkas kohas.

Kuivatatud materjali tuleb hoida päikse eest varjatult, sest päikese mõjul väheneb taimedes toimeainete hulk.

Taimi võib kuivatada ka kunstlikus soojuses, näiteks jahtuva pliidi kohal, kui temperatuur ei ole üle +50 °.
Et kiirendada juurte ja mugulate kuivamist, võib neid lõigata õhemaks. Korraga tuleb koguda nii palju taimi, et teha valmis pritsimisvedelik või paigutada nad kuivama.

Taimede pritsimisvedeliku valmistamiseks kasutada emailitud, roostevabast terasest või klaasist nõusid.
Pärast vedelike valmistamist tuleb nõusid pesta kaltsineeritud sooda või rohelise seebi ja veega (50 g 1 l vee kohta) ning hoolikalt loputada.

Taimede pritsmisvedeliku valmistamisel tuleb neile kleepuvuse suurendamiseks lisada seepi (50 g 10 l pritsimisvedeliku kohta).
Võimaluse korral kasutada rohelist seepi, kui seda pole, siis majapidamisseepi (enne peenestada ja soojas vees hoolikalt segada, et pritsimisvedelikku ei jääks seebitükke).

Soovitused:

Sõstrapahklesta tõrjeks soovitatakse sibulakoore leotist. 200-300 g sibulakoortele valada peale 10 l sooja vett. Kasutada sellist nõu, mida saab kaanega sulgeda. Leotada 1 ööpäev. Seejärel kurnata ja pritsida ilma lahjendamata enne õitsemist ja pärast saagi koristamist.

Maasikalesta, maasikaõielõikaja ja marjapõõsaste kahjurite tõrjeks kasutatakse soolikarohu leotist. 300-500 g soolikarohu õitsemise algul korjatud maapealsele osale valada 10 l vett, lasta seista 1ööpäev, kurnata ja lahjendada 1:5-le.

Jahukaste tõrjeks võib kasutada põld-piimaohakaleotist. Õitsemise ajal korjatud taimepealsed peenestada, valada üle sooja veega (30-40 °) arvestusega 1:3-le, lasta seista 6 tundi, kurnata ja pritsida taimi. Pritsimist korrata 3-4 päeva tagant, kuni haigusnähtude kadumiseni.

Lehetäide, ripstiivaliste, lehekirpude, lehti kahjustavate röövikute ja kahjurite tõrjeks teha paiselehe leotist. Toored lehed peenestada, 1 l peenstatud lehti ja 10 l sooja vett lasta liguneda 2-3 tundi, kurnata ja pritsida. Kuivatatud lehed on kõlblikud kasutada kuni 3 aastat.

Kahjurite tõrjeks kasutatakse ka kesalille. Võtta 1 osa õitsemise ajal korjatud peenestatud maapealset taimeosa ja 10 osa vett, lasta seista 12 tundi, kurnata, lahjendada

1.3-le. Kurnatist võib säilitada õhukindlalt suletud nõus pimedas kuni 1 aasta.

Röövikute, ebaröövikute ja mardikaliste tõrjeks kasutada ussilaka leotist. Õitsemis ajal korjatud ja kuivatatud taimepealsed peenestada. 1 kl peenstatud taimedele lisada 10 l kuuma vett, lasta seista 1 ööpäev. Pärast kurnamist lahjendada segu 1:5-le. Kurnatist võib säilitada pimedas ruumis 1-2 kuud.

Lehekirpude, rohulutikate ja ka röövikute tõrjeks võib kasutada puju leotist. Õitsemise ajal korjatud 1 kg peenstatud pealsetele valada peale 10 l sooja vett, lasta seista 1 ööpäev, kurnatist täiendada kuni 10 liitrini ja kasutada pritsimiseks.

Lehetäide, lehekirpude jt imevate kahjurite tõrjeks kasutada hariliku vereurmarohu leotist. Õitsemise ajal korjatud taimed peenestada, 4 puhmast valmistatud materjalile valada peale 10 l vett. Lasta seista kuni 20 min, kuni vedeli kmuutub pruuniks, kurnata, pritsida.

Lehti kahjustavate röövikute ja ka imevate kahjurite tõrjeks kasutada hariliku siguri juurtest tehtud leotist. 10 l kuumale veele lisada 0,5 l peenstatud juuri, lasta seista 3-4 tundi, kurnata ja kasutada pritsimiseks.

Lutikate, röövikute ja ebaröövikute tõrjeks võib kasutada ka tomati ja kartuli võrseid. 3-4 kg värskeid lehti või varsi valada üle 10 l veega. Lasta seista 1 ööpäev. Kurnata, võtta leotist 3 l 10 l vee kohta. Sama leotist võib kasutada kapsaliblika petmiseks. Selleks pritsida kapsa- või kaalikapeenraid tomati- või kartulipealsete leotisega. Tugev lõhn peletab kapsaliblikaid ja nad ei taipa tomati- või kartulilõhnastele taimedele munema minna.