KIK-i miljoneid jätkus Olginasse, Soldinasse, Sinimäele ja Kudrukülasse
Olgina katlamaja jääkreostuse likvideerimise eesmärgiks oli ära hoida varem katlamaja tootmisterritooriumil kasutuses olnud vedelkütusemahutitest, pinnasesse imbunud kütusest ning ohtlikest jäätmetest tuleneva reostuse sattumine pinna ja põhjavette. Tööde käigus taastati katlamajas esialgne põrandakate ja paigaldati uus vedelkütusemahuti.
Projekti kogumaksumuseks kujunes 902 643 krooni, sealhulgas 812 378 krooni saadi projektipõhiselt KIK-st. Vaivara valla poolne omafinantseering oli 90 264 krooni.
Sinimäe katlamaja jääkreostuse likvideerimiseks kuulutas Vaivara vallavalitsus tööde iseloomu tõttu välja kaks erinevat riigihanget.
Esimese, katlamaja jääkreostuse likvideerimist käsitleva hanke raames tuli teha jääkreostuse projekteerimistööd ja pinnase reostusuuringud, tühjendada, pesta ja utiliseerida kütusemahutid ning kaevata nende alt välja 440 m³ reostunud pinnast. Sama hankega oli ette nähtud valmistada ja paigaldada uus kaasaja nõuetele vastav maa-alune kütusemahuti. Kütusemahuti tööprojekti kooskõlastamise käigus esitas Ida-Virumaa keskkonnateenistus nõudmise rajada eraldi täiendav kütuse laadimisplats koos liiva- ja õlipüüduriga. Teine riigihange käsitles reostunud pinnase utiliseerimist.
Tööde käigus selgus, et naftasaadustega reostunud maa-ala on esialgsest hinnangust oluliselt suurem ning reostunud pinnast on veel ca 250 m3.
Projekti esialgne maksumus, 2,89 miljonit krooni, kasvas ettenägematute tööde tõttu 4,1 miljonile kroonile, millest KIKi finantseering on 3,59 miljonit krooni. Tööde esimene etapp lõpetati novembrikuus. Jääkreostuse lõplik likvideerimine on esialgselt kavas lõpetada hiljemalt järgmise aasta jaanipäevaks.
Soldina, Kudruküla ja Sinimäe puurkaev-pumplatesse rauaeraldusfiltrite paigaldamine.
Projekti eesmärgiks oli Soldina ja Kudruküla külade ning Sinimäe aleviku joogivee kvaliteedi vastavusseviimine kehtestatud normidega. Projekti käigus paigaldas OÜ Veetehnoloogia vee rauasisalduse vähendamiseks veetöötlusfiltritena paarissurvefiltrid ning OÜ Sinimäe Ratas rajas filtrite läbipesuks vajalikud äravoolutorustikud ning imbkaevud.
Kuigi veetöötlusseadmed saavutavad oma puhastusvõimsuse kahe-kolme nädala jooksul peale paigaldamist, siis juba esialgsed vee mõõtmistulemused näitavad rauasisalduse vähenemist alla lubatud piirmäära. Piirmäär 0,2 mg/l rauasisaldust oli enne veetöötlusseadmeid 0,4 - 0,6 mg/l, peale seadmeid 0,05 - 0,15 mg/l.
Projekti kogumaksumuseks kujunes 601 080 krooni, sealhulgas KIK toetas tegevusi 540 972 krooniga.
Kudruküla reoveekanalisatsiooni renoveerimine.
Projekti eesmärgiks oli luua Kudruküla kortermajade elanikele võimalus heitvee nõuetekohaseks käitlemiseks. Ehitustööde käigus rajati 72 meetrit uut isevoolset reoveekanalisatsiooni torustikku koos liitumis-, vaatlus- või kontrollkaevudega ja 232 meetrit reoveekanalisatsiooni survetorustikku, mis ühendati läbi reoveepumpla Narva-Narva-Jõesuu survekanalisatsioonitrassi.
Lisaks rajati 373 meetrit uut joogivee torustikku, millega tagatakse Kudruküla hajaasustatud piirkonnale kvaliteetse joogiveega liitumise võimalus.
Projekti kogumaksumus on 1 639 717 krooni, sealhulgas 1 357 975 krooni saadi projektipõhiselt KIK-st. Vaivara valla poolne omafinantseering oli 281 742 krooni.
Ehitusprojekti koostas Infragate Eesti AS. Tööde teostajaks oli OÜ T.A.K. Ehitus.