Indrek Kivisalu, võistluse kohtunik ja Eesti Vabariigi presidendi kantselei peakokk, märkis ära, et võitja väljaselgitamisel osutus määravaks Ailen Ojamaa valmistatud liha eristumine maitsvuse poolest.
Noorkokkadel siiski arenguruumi veel on ja seetõttu ongi kohtunike peamine nõuanne – treenida, treenida, treenida.

Noorkoka konkursi korraldajateks olid Eesti Peakokkade Ühendus, Sihtasutus Innove ning Profexpo OÜ. Võistlus oli mõeldud Eesti kutseõppeasutuste toitlustuse eriala õppuritele ning toimus viiendat aastat järjest.

Lisaks õpitud kutseoskuste näitamisele soovitakse võistlustega tõsta toitlustusvaldkonna kutsehariduse mainet. Eesmärgiks on ka tulevaste kokkade seas Eesti köögi järjepidevuse propageerimine läbi innovaatiliste ideede, mis arendaksid edasi kodumaist klassikalist kööki ning oleksid Eesti köögi tulevaseks visiitkaardiks nii välis- kui ka kodumaal.

Eelvoorus osalemiseks esitas võistleja à la carte eelroa, pearoa ja desserdi retseptid. Võistluse lõppvoorus tuli osavõtjatel sama sisuga toidukorvist, mis oli eelvoorus, valmistada pearoog ja dessert.
Pearoa kohustuslikuks tooraineks oli lihaveise sisefilee ja saba. Desserdi puhul tuli kasutada mustikaid ja nisumannat.
Roogade valmistamiseks oli aega antud 2,5 tundi. Võistluste hindamiseks moodustas korraldustoimkond oma professionaalsete oskuste poolest pädeva ja Eestis autoriteeti omava kohtunikekogu, kuhu kuulus 5 liiget.

Noorkokk 2009 finaalist võtsid osa kaheksa noort kokka, esindatud koolid
olid: Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool, Tallinna Teeninduskool, Rakvere Ametikool, Eesti Hotelli- ja Turismimajanduse Erakool, Narva Kutseõppekeskus, Kuressaare Ametikool.