Sotsiaalminister Taavi Rõivase sõnul on Eesti pered üha enam valmis võtma perre oma kodust ilma jäänud lapsi. „Oleme asenduskodudes loonud võimalikult peresarnased tingimused, ent oma peret ei suuda ka kõige mugavamad hooned asendada,“ ütles minister. „Pered, kes on oma kodu uksed avanud ning kasvatavad oma kodust ilma jäänud lapsi, vajavad kindlasti tuge ja julgustust. Koostöös MTÜga Oma Pere saamegi senisest enam peredele vajalikku nõu ja abi pakkuda,“ lisas Rõivas.

MTÜ Oma Pere juhi Sigrid Petofferi sõnul oli teenuste arendamise eesmärgiks tagada peredele igakülgne ettevalmistus, et nad tuleksid toime ka kooliealiste ning erivajadustega lastega. Arvestades asjaolu, et enne lapsendamist sõlmivad osad pered perekonnas hooldamise lepingu või on eestkostjad, siis on teenused suunatud kõigile kasuvanematele. Petofferi sõnul pole lapse jaoks vahet, kas ta kasvab perekonnas armastuse ja hoole keskel lepingu või kohtu otsuse alusel. „Oluline, et ta kasvab turvalises perekonnas, mis on saanud põhjaliku ettevalmistuse ja igakülgset tuge lapse kasvatamisel,“ lisas ta.

Tänasest pakub MTÜ Oma Pere telefoninõustamist peredele, kus kasvav laps on lapsendatud, eestkostel või perekonnas hooldamisel. Abivajajal on võimalus helistada igal teisipäeval ajavahemikus 14–22 telefonil 5689 0150. Info kõigi teenuste kohta on kättesaadav kodulehel.