Rohevik uurib, kuidas planeerida linna, mida ei peaks 20 aasta pärast lammutama
Neljapäeval, 26. septembril algab juba kolmandat aastat toimuv keskkonnafoorum Rohevik Tartus Eesti Maaülikoolis konverentsiga „Keskkonnasõbralik planeerimine“ ning jätkub reedel, 27. septembril Viljandis Pärimusmuusika Aidas seminariga „Kuidas kütta kui eestlane ja elada kui eurooplane?“, kus eksperdid Eestist ja välisriikidest arutlevad keskkonnasõbraliku linnaplaneerimise ning energia teemadel.
Ettekannetega esinevad planeerijad, energia- ja keskkonnaspetsialistid Eestist, Rootsist, Norrast Taanist ja Austriast.
Põhjamaade ja Eesti ettekandjate abiga otsib Rohevik 2013 Tartus vastust järgmistele küsimustele:
- Mis teeb linna roheliseks?
- Miks ja kuidas mõõta ökoloogilist jälge?
- Kuidas oskuslik tegutsemine võib muuta suhtumisi?
- Mis on rohelised ehitised ja kes neid ehitab/miks neid ei ehitata?
Ühiskondlikud hooned ja nõukogude ajast pärit kortermajad vajavad keskkütet, mille nõuetekohane tagamine eeldab suuri kulusid. Toetatud küttealternatiivide valik on kitsas, asjast huvitatud ettevõtjaid vähe ja investeeringuotsused langevad sageli kohaliku omavalitsuse õlule. Seetõttu otsustasid tänavuse Roheviku korraldajad kutsuda Viljandis kokku nimelt kaugkütte teemasid käsitleva seminari.
Roheviku Tartu konverentsi “Keskkonnasõbralik planeerimine” ning Viljandi seminari „Kuidas kütta kui eestlane ja elada kui eurooplane?“ eestvedajad on Tartu Regiooni Energiaagentuur ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis. Kaaskorraldajad on Eesti Maaülikool, Tartu linn, Tartumaa Omavalitsuste Liit, Viljandi Maavalitsus ning Tartu Teaduspark.
Roheviku kutsus 2011. aastal ellu Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, et tuua kokku Põhja- ja Baltimaade eksperdid, ettevõtjad ja poliitikud, kelle ühine huvi on kestliku eluviisi saavutamine Läänemere piirkonnas.