Kas teadsid: kaalulangetamiseks on teistsugune toidupüramiid!
Uue toidupüramiidi vundamendiks on igapäevane piisav kehaline koormus. Järgmise astme moodustavad kartuli ja leiva asemel hoopis köögi- ja puuviljad ning marjad, kusjuures köögiviljade osa on suurem. Teise korruse moodustavad teraviljatooted ja kartul. Kuid kartuli, riisi ja makaronide osa on soovitav viia miinimumini või üldse ajutiselt neist loobuda ning asendada köögiviljadega. Põhjus on lihtne: 100 g keedetud kartulit annab ligi 80 kcal, sama kogus keedetud makarone üle 100 ja keedetud riisi üle 120 kcal. Seevastu 100 grammi keedetud köögivilja energiasisaldus on 25-40 kcal. Liebert soovitab kartuli ja teiste tärkliserikaste toiduainete asendamiseks külmutatud köögiviljasegusid, mida on mugav kasutada, kuna neid pole vaja koorida või tükeldada, lisaks on seal minimaalsed vitamiinikaod.
Toidupüramiidi kolmandal korrusel on valgurikkad toiduained. Arvestades kaasaegseid teadusuuringuid, on vähendatud ka lihasoovitusi. Neljandal korrusel on toidurasvad ja viimasel suhkur, maiustused ja karastusjoogid. Salenejatel soovitab Liebert süüa kaks korda päevas enne sööki pool greipi ja kasutada joogiks rohelist teed.
Antud toidupüramiidi soovitusi kasutades on päevane toiduenergia minimaalsete portsjonite arvu puhul 1425 kcal ja maksimaalsete puhul 1935 kcal. Üldiselt soovitatakse, et päevane toiduenergia ei oleks madalam kui 1600 kcal, kuna väiksema toiduenergia puhul ei saa inimene toidust vajalikke toitaineid. Kaalu alandamiseks on soovitav vähendada päevast toiduenergiat 400-500 kcal võrra. Et kindlaks teha, kui palju energiat toidusedel iga päev sisaldab, võib kasutada TOITUMISPROGRAMMI.
Inimorganism on kohanenud talletama headel aegadel varusid, põhiliselt rasvana, et neid kasutada nälja puhul. Näljaperioodil tunneb organism end ohustatuna ja kasutab energiat säästlikult. Seepärast on kaalus maha võtta tunduvalt raskem kui juurde võtta.