Aasta tagasi tehti regiooniülene otsus metssigu massilise küttimisega mitte liikvele ajada, kuna nii teadlased kui eksperdid leidsid, et jahipidamiskampaaniad kiirendavad taudi levikut. „See piirang aitas pikka aega hoida haiguse metsas lokaalsena ning farmidest eemal, kuid täna kui katk on jõudnud ka kodusigadeni, tuleb taudi leviku tõkestamiseks eelkõige piirata selle looduslikku reservuaari metsas,“ lisas Pärtel.

Baltimaade ja Poola veterinaarametite juhid andsid kohtumisel ülevaate sigade Aafrika katku leviku hetkeseisust, seni rakendatud ennetus- ja tõrjemeetmetest ning kogemustest seniste taudikollete likvideerimisel.

Baltimaade ja Poola ühine tõrjeprogramm sigade Aafrika katku leviku tõkestamiseks allkirjastati 2014. aasta 1. septembril Poolas Pulawys toimunud veterinaarametite juhtide kohtumisel. Dokumendi on kinnitanud Euroopa Komisjon ning see on aluseks rakendatud ennetus- ja tõrjemeetmetega seotud kulutuste hüvitamiseks liikmesriikidele Euroopa Komisjoni poolt.

Alates 2014. aasta jaanuarist on Poolas, Leedus, Lätis ja Eestis diagnoositud sigade Aafrika katku nii kodu- kui metssigadel. Eestis diagnoositi esimene seakatku juhtum metssigade hulgas 8. septembril 2014 ning esimesed taudipuhangud kodusigadel 21. juulil 2015. aastal.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena