Debby on esimene pensioni välja teeninud Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu litsentseeritud teraapiakoer, kes jõudis Viljandis abistada nii raamatukogus lugema õppivaid lapsi, kui külastada SA Viljandi Haigla õendus-hoolduskeskuse kliente, SA Perekodu peresid ning lasteaeda Karlsson.

Südamlik kogunemine möödus ilusate sõnade, silmade pühkimise, mängimise ning tublile neljajalgsele kingituste üleandmisega. Pidu jätkus kohvikus Fellin, mille personal kostitas Debbyt hea ja paremaga.

Viljandi linnaraamatukogu huvijuhi Triin Laasi sõnul ei ole Debby ja Meeli olnud lihtsalt teraapiakoeratiim, vaid võlukoer koos oma võluva omanikuga. Laas loodab, et paljud saavad kogeda seda maagilist soojust, mis kisub suisa vägisi naeratama ning muudab tavapärased raamaturiiulivahed teistmoodi paigaks, aitab seljatada hirmusid ning loob vahvaid mälestusi.

“Minu jaoks on see olnud väga emotsionaalne, aga ka väga kasvatav ning hariv kogemus”, lisas Laasi tänulikult.

Lapsevanem Reet Lubi sõnas, et vaid mõne kohtumisega on Debby muutnud ühe väikese lapse suhtumist koertesse. Hirm on asendunud usaldusega.

“Lugemine oli mitmel korral teisejärguline, pigem tegeles laps oma tunnete ja koera mõistmisega. Koeraga koosolemise maagiline õhkkond andis lapsele eluteele kaasa teadmise, et on olemas ka sõbralikke ja suure südamega koeri. Jääme Debbyt igatsema ning ootame kohtumisi kohvikutes ja parkides,” õhkas Lubi.

Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu juhatuse liige Maarja Tali arvates ei ole koeratiimide panust ja rõõmu, mida nad pakuvad, võimalik mõõta ajas, rahas või protsentides.

“Debby ja vabatahtliku koerajuhi Meeli Eismanni tegevus teraapiakoeratiimina ei kestnud aastaid, kuid puudutas paljusid. On väga oluline ära tunda hetk, mil koer ei taha ega jaksa sekkumistes enam osaleda ning võimaldada ka väga heal teraapiakoeral väsimuse märkide ilmnemisel veeta vanaduspõlve lihtsalt koerana. Loodame, et Viljandist leidub vääriline tiim tulevikus nende tööd jätkama,” rääkis Tali lootusrikkalt.

Mittetulundusühing Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing on 2008. aastal loodud üleriigiline katusorganisatsioon, mis esindab füüsilisi ja juriidilisi isikuid, kes töötavad koos koertega tervishoiu, haridus ja tervishoiuvaldkonnas või on seotud teraapiakoerte kasvatamise ja ettevalmistamisega tööks. Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing on ainus organisatsioon Eestis, mis testib, koolitab ning eksamineerib teraapiakoeratiime. Ühing viib ettevalmistuse saanud koeratiimid kokku klientidega, aitab programmide jaoks välja töötada sobiliku tegevusplaani, metoodika ja standardid ning koordineerib tiimide tööd.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid