Õmblusruum on kasutamiseks eraisikutele isiklikuks otstarbeks ning selle kasutamine on soovijatele tasuta. Vajalik on eelnev registreerimine, korraga saab end registreerida kaheks korraks nädalas ning kuni neljaks tunniks päevas. Õmblemiseks vajalikud vahendid nagu kalkapaber lõigete võtmiseks, riie, niit jms tuleb teenuse kasutajatel ise kaasa võtta.

Õmblustoa kasutamiseks on vajalikud algoskused õmblusmasinaga õmblemiseks.

Tallinna Keskraamatukogu direktor Kaie Holm: „Sarnast teenust pakutakse mitmetes Põhjamaa raamatukogudes. Ka meie soovime õmblustoa avamisega rõhutada raamatukogule iseloomulikku korduvkasutuse ja säästva tarbimise põhimõtet. Samuti kutsume inimesi üles laenama teadmiskirjandust, mis annab uusi oskusi“. Nii on Sõle raamatukokku oodatud uut teenust kasutama need, kel õmblusmasinat vaja väga harva ning kel seega isiklikku õmblusmasinat osta pole otstarbekas. Õmblustuba on võimalus neile, kellele õmblusmasina ostmine ei ole jõukohane.

Õmblustoa avamine on jätkuks Tallinna Keskraamatukogu tegevusele Eestis ebatraditsiooniliste raamatukoguteenuste arendamisel. Nii näiteks on võimalik ühest haruraamatukogust igas Tallinna linnaosas laenata spordivahendeid.

Õmblustoa kasutamiseks tuleks eelnevalt registreerida raamatukogus kohapeal, e-posti aadressil sole@tln.lib.ee või telefonil 601 9153.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid