„Meie kiirelt vananevas ühiskonnas on vaja osata targalt hoolida ja hoolitseda, mitte ainult abivajajat, vaid ka ennast kaua erksa ja tegevusvõimelisena hoida. Õppimine on selleks parim võimalus,“ sõnas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli kutseõppekavade juht Tiina Uusma. „Olles asunud õppima Tartus Nooruse tänaval asuvasse kõrgkooli, on igas vanuses õppijal põhjust end pidada nooreks, targaks ja hoolivaks. Igat selle kooli lõpetanut ootab tööandja rõõmuga enda juurde.“

Õppe pikkus hooldustöötaja õppekaval on kaks aastat, maht 120 EKAP-d (Eesti Kutsehariduse Arvestuspunkti). Auditoorne õppetöö toimub nädalaste tsüklitena üks või kaks korda kuus. Lõpetamisel on võimalik taotleda Euroopa tööturul tunnustatud hooldaja tase IV kutsetunnistust, mille saamine kompenseeritakse kõrgkooli kaudu.

Tartu Tervishoiu Kõrgkool on väljaspool õppehoonet, haiglate juures õpet andnud ka varem. Näiteks reedel, 5. veebruaril sai Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis lõpuaktusel õe rakenduskõrghariduse diplomi ka 18 Rakvere haigla juures lühendatud õppeajaga õppekava läbinud juba töötavat õde.