Täna pärast tundide lõppu toimuvatel avatalgutel Tallinna 21. Koolis tehakse koos 4. ja 8. klassi õpilaste, õpetajate, õpilasomavalitsuse liikmete ning vanematega haljastustöid kooli ümber ja aatriumis, samuti alustatakse koristus- ja korrastustöödega kooli raamatukogus, klassides ning mujal kooli ruumes ja territooriumil.

Teeme Ära talgupäeva noortesuuna juht Gert Siniloo ütles, et Tallinna 21. Kooli talgutega saab hoo sisse kogu talgunädal. „Talgute ja talguliste kirjapanek on tänavu olnud varasemast veelgi aktiivsem. Kogenud talguhuntide kõrvale on lisandumas ka üha enam noori, just seetõttu otsustasime üle-eestilise talgupäeva nädala sümboolselt käima lükata koos koolinoortega,“ rääkis Siniloo. Ta lisas, et Tallinna 21. Kooli talgud on hea näide õpilaste kasvavast aktiivsusest, mis väljendub üle Eesti ka teiste koolide ja noortekeskuste tegevuses.

Tallinna 21. Kooli õpilasesinduse presidendi Kristian Volohhonski sõnul on kooli talgutööd kavandatud kahele järgnevale nädalale ning talgud on ettevalmistatud peamiselt õpilasesinduse poolt. „Talgutöid teeme vabatahtliku tegevusena pärast tunde. Koolikaaslased eri klassidest koos vanemate ja vilistlastega on valmis kaasa lööma – aatriumisse tuuakse uusi taimi ja õuealale istikuid,“ rääkis Volohhonski. „Meil on suur kool ja koostegemise mõtet on juba läbi aastakümnete väljendanud ka meie kooli tunnuslaul „Pesapuu“, mille sõnu teab peast vist küll iga vilistlane.“ Tallinna 21. Koolis õpib praegu kahes vahetuses kokku 1264 õpilast. Talgute „Teeme Ära XXI“ ja ka teiste koolide talgute kohta leiab lisainfot veebist.

Teeme Ära talgupäev peetakse mai esimesel laupäeval, 7. mail ning iga kogukond saab ise otsustada oma talgutööd ja tegemised. Kõik eestimaalased on oodatud kirja panema plaanitavaid talguid aadressile www.teemeara.ee ning kutsuma ka teisi aktiivselt osalema. 2015. aastal korraldati üle Eesti 1808 talgut, millest võttis osa 47 136 inimest ehk 3,6% eestimaalastest.