Märk looduse poolt
Just ema Maire ind mesindusega tegeleda on kogu perekonda nakatanud. Seda enam, et mesinikeks saadi juhuse tahtel. Varasemalt polnud nad selle alaga üldse kokku puutunud, pidasid Lääne-Virumaal hoopiski poodi, millel väga hästi enam ei läinud. „1996. aastal avastasime ühel hommikul, et mesilassülem ripub õues puu küljes. Ja üle päeva tuli muudkui uusi sülemeid. Nimelt oli meil üle metsa üks kolhoosiaegne mesila, kus peret heideti. Ema võttis seda kui märki ja nii me mesindusega tegelema hakkasimegi.“

Täna valmistab ja müüb Valtinite mee-ettevõte Artocarpus OÜ üle 20 erineva meesegu, mis on tehtud ingveri, piparmündi, mustika, pohla, kadakamarjade ja teiste taimede-marjade baasil. Oma meesegusid ja mett müüakse Tallinna müügilettides ning laatadel.

Just laatadel kaubeldes tänavad Valtinid tehnoloogia arengut ja seda, et Swedbank on väikekaupmeestele mõeldes toonud turule nutiterminali. See on pisike renditasuta makseterminal, mis mahub taskusse ja töötab koos nutitelefoni või tahvelarvutiga. „Tihtipeale ollakse üllatunud, et ka mesinik müüb nutiterminali abil mett. Aga oleme samuti 21. sajandisse purjetanud! Tänu sellele me enam kliente, kellel sularaha kaasas pole, ei kaota,“ kinnitas Valtin.

Kvaliteetse mee saladus
Kliendid küsivad mesinikelt laatadel pidevalt — kuidas tunda ära kvaliteetset mett? Valtin soovitab alati valida kristalliseerunud mett, sest see on kvaliteedimärk. „Võltsitud mesi ei kipu kristalliseeruma. Värvi järgi ei pruugi aga kvaliteetset mett ära tunda, sest viimane sõltub paljuski sellest, millised on olnud mesilaste korjemaad. Kindlasti tasub osta otse mesinikult, kes vurritab ise mett ja tegeleb oma mesilastega. Eriti kindel võib olla mesinikule, kes on perele ka varasemast tuttav.“
Samuti soovitab Valtin eelistada eestimaist mett, sest meie loodus on mitmekesise taimestikuga ja ehk veidi vähem mürkide poolt saastatud kui mujal maailmas.

Uuri Swedbanki mobiilse nutiterminali kohta siit: www.swedbank.ee/terminalid

Makseterminale pakub Swedbank AS. Tutvuge teenuse tingimustega www.swedbank.ee/business või konsulteerige pangatöötajaga.

Jaga
Kommentaarid