„Poolas on kohal ka Veeteede Ameti esindaja, kes viib läbi laeva meresõiduohutuse alase auditit ajutise meresõiduohutuse korraldamise tunnistuse ( ISMC) väljastamiseks ning peab kinnitama laeva vastavuse kehtivatele nõuetele,“ lisas Loik.

Enne laevatehasest väljumist tuleb teha ka viimased ettevalmistused ehk läbi viia õppused meeskonnale, varustada laev vee, toiduainete ja kütusega. Laeva toob Eestisse kapten Ringo Koppel koos meeskonnaga.

Koduteed alustab Piret eeldatavasti käesoleva nädala lõpus. Teekond Poola laevatehasest Eestisse võtab orienteeruvalt ööpäeva. Liinile mineku ettevalmistamiseks saabub laev Eestis esmalt Tallinna Vanasadamasse.

Parvlaev Piret hakkab reisijaid teenindama Virtsu –Kuivastu liinil ning kõigi eelduste kohaselt asub laev liinile aprilli teises pooles.

Türgi laevatehasest Eesti poole teel olev parvlaev Tiiu jõudis eile õhtul Kieli kanalisse ning heade ilmastikutingimuste korral võib juhtuda, et kaks parvlaeva Tiiu ja Piret jõuavad üheaegselt Eesti vetesse.

Saaremaa liini hakkavad teenindama parvlaevad Tõll ja Piret, Hiiumaa liini aga parvlaevad Leiger ja Tiiu.

Uued TS Laevade parvlaevad on 114 m pikad, mahutavad 150 sõiduautot või 12 täispikka veoautot. Laevadele tulevad päästevahendid 700 reisijale ning kahel tekil istekohti 500 reisijale.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid