Kandideerida ei saa Eesti, Soome ja Ungari pealinnad ja Venemaa föderaalpiirkondade pealinnad. Samuti ei kvalifitseeru sel korral kandidaadid Vene Föderatsiooni Karjala vabariigist, kuna eelmine kultuuripealinn Vuokkiniemi asub seal piirkonnas.

Siiani on soome-ugri kultuuripealinna tiitlit kandnud Udmurdi küla Bõgõ (2014), Setomaa küla Obinitsa (2015), Ungari küla Iskaszentgyörgy ja Vezprémi linn (2016) ning Karjala küla Vuokkiniemi (2017).

„Kõigil juhtudel aitas soome-ugri kultuuripealinna tiitel tõsta tiitlikandjate tuntust nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt, sh kultuuriturismi arendamise kaudu,” nii tõdevad konkursi korraldajad - Soome-ugri noorteühendus MAFUN ja MTÜ Põlisrahvaste Arengu Keskus. Isikuliselt on kogu kultuuripealinna liikumise taga idee autor Oliver Loode, soome-ugri kultuuripealinna programmibüroo juht.

Konkursi materjalid on üleval programmi veebilehel www.uralic.org. Taotluste esitamise tähtaeg on 1. märts 2018, konkursi võitja kuulutatakse välja 8. aprillil Obinitsas.

Fotogalerii meenutab Obinitsa kultuuripealinnaks saamise pidustusi 2015. aasta jaanuaris.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid