Kadri sõnul on tänavune talguhooaeg kaasahaarav ja mitmekesine. Ühtlasi on looduskaitsetalgud tema arvates positiivselt sõltuvust tekitavad: „Tore on näha, kuidas aasta-aastalt tuleb juurde üha uusi talgufänne, kes rõõmuga hooaja jooksul mitmel talgul osalevad. Palgatöö on rahakoti ja elamise jaoks, aga talgutöö on midagi hingele.“

Tänavusi talguid läbiv teema on kimalased, kelleta ei toimiks meie ökosüsteem terviklikult. Kimalased on aktiivsed õistaimede tolmeldajad. „Kimalased ise on aga äärmiselt tundlikud keskkonda sattunud mürkide suhtes,“ sõnab Eesti Lepidopteroloogide Seltsi liblikauurija Urmas Jürivete.

„Ilma kimalasteta langeks marjasaagikus metsades, soodes ja rabades. Kimalased on puhta looduse indikaatorid. Seal, kus elavad kimalased, on tervislik ja turvaline elada ka inimestel. Kaitstes kimalasi, kaitseb inimene iseennast,“ selgitas liblikauurija kimalaste olulisust.

Kodulehel www.talgud.ee on kõigil huvilistel valida 20 eripärase talgureisi vahel, mis viivad nii väikesaartele, maalilistele niitudele kui ka raskesti ligipääsetavatesse rabadesse. Kimalaste aasta kohta loe lähemalt www.talgud.ee/kimalased.
Loodustalgud on kogu maailmas üha suuremat populaarsust võitev viis puhkuse ja vabatahtliku töö ühendamiseks. Traditsioonilisi töövõtteid tutvustavad ja loodusega vahetut sinasõprust pakkuvad loodustalgud toimuvad eri looduskaitsealadel ja rahvusparkides. Talguhooaeg kestab kevadest sügiseni – nii, kuidas ilma ja päevavalgust jagub. Kõige tihedam on juuli ja augusti kalender. Lisaks looduskaitselistele töödele on talgud hea võimalus tutvuda mitmesuguste Eestimaa paikadega, käia matkamas või kuulata kohaliku looduse tundja õpetusi.

Talgute korraldamist toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, RMK ning mitmed eraisikud ja ettevõtted.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena