Lilleoru õppekeskuses toimuval rahvusvahelisel konverentsil räägib Vandana Shiva mahepõllunduse edendamisest ja oma koostööst kohalike kogukondadega mitmel pool maailmas. Oma töös on ta pühendunud sellele, et vähendada tööstusliku toidutootmise laastavat mõju mullale, liigirikkusele ja kohalikele kogukondadele. Hetkel nõustab ta muuhulgas Bhutani valitsust, et muuta Bhutan 100% maheriigiks.

“Maailma ökokülade ühenduse konverents toob Eestisse kokku palju uuenduslikke ideid ja praktikaid,” ütleb põhjamaade mõjukaimate naiste hulka valitud moe-, teatri- ja filmikunstnik Reet Aus, kes samuti konverentsil üles astub. “Kõik need lahendused on suunatud meie elu parandamiseks ja turvalisema tuleviku kujundamiseks. Jätkusuutlikkuse valdkond on kiiresti arenev ja on lihtsalt suurepärane, et see konverents toimub siin Eestis ja meil on lihtne sellest osa saada.

Reet Aus teeb moetööstuses sama, mida Vandana Shiva põllumajanduses. Oma tegevusega kujundab ta ümber jätkusuutmatuid ning inimesi ja looduskeskkonda laastavaid tootmismudeleid moetööstuses. Jätkusuutliku disaini praktiseerimisel on ta välja töötanud väärtustava taaskasutuse (ingl: upcycling) põhise tootmismeetodi ja sertifitseerimissüsteemi Upmade, mida rakendatakse masstootmises.

10.–14. juulil Harjumaal Lilleoru õppekeskuses toimuvale konverentsile “Teadlike kogukondade tarkus” on kokku oodata ligi 500 kestliku arengu pioneeri nii Eestist kui välismaalt. Konverents toimub koostöös maailma ökokülade ühendusega ning pakub unikaalse võimaluse teha tutvust ökokogukondadega viielt kontinendilt. GEN (Global Ecovillage Network) ühendab ligi 10 000 kogukonda üle kogu maailma. Nelja päeva jooksul toimub enam kui 80 praktilist loengut ja töötuba.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid