FOTOD | 30 tonni kodumaist köögivilja ja liha: vaata, millist suppi tänavu tantsu- ja laulupeolistele pakutakse
„Kokku serveeritakse proovide, etenduste ja kontsertide päevadel 180 000 portsjonit suppi, mis valmib 30 tonnist kodumaisest köögiviljast ja kohalikust lihast. Peolistel on valikus viis suppi: hernesupp suitsulihaga, värskekapsasupp sealihaga, kodune seljanka, läätsesupp köögiviljadega ja rassolnik,” tutvustab Viilol.
Menüüd kokku pannes lähtuti nii ajaloolistest traditsioonidest kui ka sellest, et peolistel on erinevad maitse-eelistused ja kõigi kõht peab täis saama. „Tühja kõhuga ei tule laul ega tants välja, seega tunneme endal suurt vastutust igaühele midagi meelepärast pakkuda.”
Tänavu tähistatakse laulupeo 150. juubelit. Seda, kas ja millist suppi laulupeolistele 1869. aastal pakuti, pole teada. ERMi ajaloolase Anu Kannikese sõnul olid laulupeo programmis kirjas lõunasöögajad ja mainitakse, et pidulised võivad omal kulul süüa Vanemuise seltsimajas, samuti osaleda peo teisel päeval 50 või 90 kopika eest õhtusel pidusöögil. „Tõenäoliselt oli enamik lauljaid siiski peole tulles oma toidumoona kaasa võtnud ja pidusöögil osales pigem peenem seltskond.”
Vaata ka fotosid!
Noored lauljad, tantsulapsed ning laulu- ja tantsupeo korraldajad kogunesid täna Eesti Vabaõhumuuseumisse, et laulda hääled lahti, tantsida jalad soojaks ning võrrelda tänavusi peosuppe 150 aasta taguse retsepti järgi valminud talurahva supiga.