Pärnumaa maitsete aasta eestvedajate kinnitusel on aasta igati korda läinud ja püstitatud eesmärgid täidetud. Piirkonnas said alguse mitmed traditsioonid. Kohalike kohvikute ja restoranide menüüdest leiab järjest enam piirkonnas kasvatatud toorainet. Lisaks loodi toidumeene konkursi raames mitmed põnevad tooted nagu tammetõrujahust küpsised, kartulivorstid ja mustsõstramaisued, mis üleöö kuulsaks said ja tegijatele tellimuste laviini kaasa tõid. Nüüdsest on kohalikud maitsed kergemini kättesaadavad ka kohalikule elanikule, sest nii Taluturul kui ka Rimi Talu toidab letis on Pärnumaa tooted tähistatud.

Pärnu kesklinnas asuva kohviku Cafe Grand perenaise Riina Rand sõnul said nad Pärnumaa joogipakkujate rohkusest inspiratsiooni ning koostasid spetsiaalse kohaliku joogi menüü. “Sügisesel lõikuspeol tutvustati enam kui 150 piirkonnas toodetud jooki, alustades mahlajookidest ja lõpetades kangemate napsudega. Enamus Pärnumaal toodetud joogivalikust on nüüdsest saadaval ka Pärnu vanimas kohvikus Cafe Grand spetsiaalses joogimenüüs,” kinnitas Rand.

Pärnumaa valiti Maaeluministeeriumi poolt Eesti toidupiirkonnaks aastal 2018, mil piirkonnas toodetud toidule ja toidukultuurile pöörati aasta jooksul suuremat tähelepanu. Pärnumaa maitsete aasta elluviimist toetasid Maaeluministeerium, Rohelise Jõemaa Koostöökogu, Liivi Lahe Kalanduskogu, Pärnu Lahe Partnerluskogu, Pärnumaa Omavalitsuste Liit ja Pärnumaa Arenduskeskus ning rahastati Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Leader-programmist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid