Suurürituse peakorraldaja Enno Musta sõnul on huvi laada vastu kasvanud aasta-aastalt nii müüjate kui ka ostjate hulgas. Lisaks pikaajalistele laadakauplejatele-taimemüüjatele Eestist, Lätist ja Leedust on kauplejaid oodata ka Ukrainast, Gruusiast ning Soomest. Külastajaid on Jänedale kahel päeval sõitnud üle Eesti ja ka väljaspoolt vabariiki ligi 10 000.

Tavakohaselt on olemas ka lastele mõeldud mänguala, välilaval on vaatamist-kuulamist kogu aeg, sestap tasub lisaks ostlemisprogrammile jätta aega ka kultuuriprogrammi nautimiseks. Laval astuvad üles näiteks kõhutantsijad, duo Allan Laur ja Heino Riibak, Chervona Ruta, rahvatantsijad, Jäneda kooli õpilased ja õpetajad ning laupäevaõhtune simmanibänd Sinu Naine.

Kui laadamelust väsinud vaim turgutust vajab, on paras aeg sammud seada Jäneda lossi poole, kus üle pika aja toimub taas planetaarium-kontserdisaalis Urmas Sisaski tähistaevakontsert laupäeval kell 15. Kuna saal mahutab vaid 30 inimest, tuleks oma soovist kontserti kuulata teada anda telefonil 53477832 või georgi@gurud.ee.

MTÜ Jäneda Muuseum juhatuse liige Georgi Särekanno viib aga huvilised igal täistunnil alates kella 11-st kuni 17-ni lossiekskursioonile. „Jäneda mõisa saalis on vaadata Rakvere kunstniku Ivo Ridalaane näitust „Sajaga valgusesse“. Kohalikud fotograafid Aimar Säärits, Ain Paloson ja Maie Ainz näitavad oma fotosid ühisnäitusel „Luiged Jäneda tiigil“, presidenditoas on vaadata Arnold Rüütli eluloonäitust,“ tutvustab Särekanno lossis olevaid näituseid.

Kuigi Pullitalliteater alustab hooaega alles enne jaanipäeva, on juba nüüd Musta Täku tallis müügil piletid Jaan Tätte teatritükile „Õnnelik tund“, mille esietendus toimub 21. juunil.

Koos aia- ja lillepäevadega algab Musta Täku talli ülakorrusel asuva käsitöökeskuse uus hooaeg. Sealt saab nii osta kui ka vaadata ehedat kodumaist käsitööd: kudumeid, sepiseid, keraamikat, vaipu, aga ka käsitöölõngu. Samas on vaadata ja ka võimalik kaasa osta Ain Palosoni suureformaadilisi loodusfotosid. Ürituste ajal on huvilistel võimalik osaleda õpitubades, kus käsitöömeistrid on valmis näitama töövõtteid ja andma juhatust ning õpetust. Seekord näitavad käsitöömeistrid niplipitsi ja kangastelgedele vajalike puidust tarvikute tegemist. Käsitöökeskus on avatud kuni sügislaadani neljapäevast pühapäevani kell 11-18.

Vaata ka galeriid 2017. aasta aia- ja lillepäevadelt!