„Oleme väga rõõmsad, et omal ajal koostöös Eesti rahvatantsijatega loodud pastlamudel saab ka edaspidi rõõmustada meie tantsutraditsioonide kandjaid. Paratamatult üksi kaugele ei jõua, kuid tänu OmaKinga käsitöömeistritele saavad edaspidi pastlad jalga kasvõi terved tantsurühmad,“ ütles Nahakoja üks eestvedajatest Piret Iter.

OmaKinga tootmisjuhi Ruth Kulpsoni sõnul otsivad mitmed tantsijad tantsupidude ja esinemiste jaoks just seda pastla mudelit. „OmaKinga tootevalikus on kolme erinevat tüüpi pastlaid, kuid Tootsi ja Teele nimelisi pastlaid eristab kaunis lõige, tugevdatud ja punutud kanna osa, mis teeb just selle pastla mudeli eriti pidulikuks,“ lisas Kulpson.

OmaKing on 1993. aastal loodud Eesti jalatsibränd, mis jätkab jalatsivalmistamise peretraditsioone aastast 1927. Ritico OÜ toodab OmaKing brändi alt naturaalsetest materjalidest kvaliteetseid jalanõusid, mis valmivad Võrumaal Kirumpääl asuvas vabrikus. Lisaks pasteldele kuuluvad Ritico OÜ tootevalikusse sandaalid, ketsid, kotid, toasussid, laste- ja võimlemissussid ning sisetallad.