Tartu Ülikooli Kliinikumis alustas 1. aprillil tööd geneetika ja personaalmeditsiini kliinik, kus tegeletakse pärilike haiguste diagnostika ja raviga. Kliinikus on kasutusel moodsaid geenidiagnostika meetodeid ning fookus on pärilike haiguste ennetamisel ja nende võimalikult varajasel avastamisel.

Liis Seljamaa

Kaks aastat tagasi tingis koroonaviiruse laialdane levik ning kõrge nakatumisoht Maalehe Eakate Festivali ära jätmise. Kõigi huviliste rõõmuks leiab kauaoodatud suurüritus aset 16. juunil Tartus, Eesti Rahva Muuseumis.

Peale ööd jurtades ja lambakasvataja külastust suundume mägedesse. On selge, et siinsed teed, mis ka siledal pinnal on piisavalt kehvad, meie bussil mägedesse vurada ei võimalda. Nii saabub 10 autoga ekipaaž, mis viib meid üles mägedesse Põhja-Usbekistanis. Ka mõnele sõiduautole on käänulise tee läb...

Liisi Sepp

Maaleht kuulutab 35. juubeliaastal välja konkursi „Maalehe kogukonna hing 2022“. Soovime väärtustada tegusaid, aktiivseid, toredaid ja ettevõtlikke inimesi, kes viivad elu Eestimaal edasi igas Eestimaa nurgas – oma kogukonnas.

Maaleht