Tartu Ülikooli Kliinikumis alustas 1. aprillil tööd geneetika ja personaalmeditsiini kliinik, kus tegeletakse pärilike haiguste diagnostika ja raviga. Kliinikus on kasutusel moodsaid geenidiagnostika meetodeid ning fookus on pärilike haiguste ennetamisel ja nende võimalikult varajasel avastamisel.

Liis Seljamaa

Kõige olulisem taim meie katsepõllul saab olema kartul — kavatseme selle alla panna vähemalt poole kasvupinnast. Sestap oleks tarvis umbes 100 kg seemnekartulit ja mitte lihtsalt igasugust, meil on kindlad soovid.

Marju Reitsak

Kaks aastat tagasi tingis koroonaviiruse laialdane levik ning kõrge nakatumisoht Maalehe Eakate Festivali ära jätmise. Kõigi huviliste rõõmuks leiab kauaoodatud suurüritus aset 16. juunil Tartus, Eesti Rahva Muuseumis.

Peale ööd jurtades ja lambakasvataja külastust suundume mägedesse. On selge, et siinsed teed, mis ka siledal pinnal on piisavalt kehvad, meie bussil mägedesse vurada ei võimalda. Nii saabub 10 autoga ekipaaž, mis viib meid üles mägedesse Põhja-Usbekistanis. Ka mõnele sõiduautole on käänulise tee läb...

Liisi Sepp

Pärast kolme ööd Buhhaaras võtame suuna Samarkandi, kuid enne põikame läbi Põhja-Usbekistanist, et veeta eksootiline öö jurtades. Teekord kulgeb läbi Kõzõlkumi kõrbe.

Liisi Sepp

Kalendrikevade saabumine ei too enamasti kaasa veel päris kevadet, küll võib aga kevade alguseks hakata tunda andma kevadväsimus. Synlabi laboriarst Anneli Raave-Sepp nimetab kevadist väsimusseisundit pigem talveväsimuseks, kuna organismi kurnab just talv. „Tegelikult kurdavad inimesed aastaajast ol...

Liis Seljamaa

Tervist! saate seekordseks teemaks on üksildus ja sotsiaalne isolatsioon. Kas see võib põhjustada või süvendada teisi haigusi? Erinevad uurimused näitavad, et võib küll. Liis Seljamaa küsitleb Ida-Soome Ülikooli psühhiaatria doktoranti Siiri -Liisi Kraavi, kes veebruaris kaitseb Ida-Soome ülikoolis ...

Märtsi lõpus on kõigil reisihuvilistel võimalus sõita koos Maalehe ja Go Traveliga avastama Kesk-Aasia pärli Usbekistani – rikkalikku kultuuripärandit, kaunist loodust, nõukogude aja mälestusi ja ülimaitsvaid rahvustoite.

Maaleht