KUULA SAADET | Üksildus kui terviseprobleem

Tervist! saate seekordseks teemaks on üksildus ja sotsiaalne isolatsioon. Kas see võib põhjustada või süvendada teisi haigusi? Erinevad uurimused näitavad, et võib küll. Liis Seljamaa küsitleb Ida-Soome Ülikooli psühhiaatria doktoranti Siiri -Liisi Kraavi, kes veebruaris kaitseb Ida-Soome ülikoolis ...

Värvikate isiksuste kamp kriitiliste sündmuste keskpunktis

Mick Herron on Londoni mahajäetud hoonesse Slough House’i, mida ametlikult pole olemas, loonud põneva ja samas õnnetu mikromaailma, kus igaüks on omadega põrunud, kuid kõigil püsib õhkõrn lootus end nii-öelda mudast välja sikutada.

Jaan Martinson
“Pärast reisi võitmist pikendasin kohe Maalehe tellimust”

Sardiinia on põnev avastus ka kõigile neile, kes on varem Itaaliat avastamas käinud, sest sellel saarel kulgeb kõik natuke omamoodi ja teises rütmis. Bussijuhtki viib inimesed sinna, kuhu tema meelest võiks olla vaja minna.

Bianca Mikovitš,
Eva-Lotta Kivi
Valgustkartvad sündmused katoliiklikul Iirimaal

Järgmisel nädalal ilmuva Maalehe krimisarja kaheksanda raamatu “Christine Falls” autor on tänapäeva inglis­keelse kirjanduse tipptegija John Banville, kes valenime alt kirjutab krimkasid.

Jaan Martinson
Maalehe populaarne krimisari saab viis raamatut juurde

Lugejate ülisuur huvi Maalehe krimisarja raamatute vastu innustas toimetust lisama komplekti veel viis tippteost maailma krimi­kirjanduse kullafondist. Kusjuures neis põnevusromaanides on avarust – Ameerikat, Aafrikat, vana head Inglismaad ning, mis ehk kõige ägedam, meie ülelahenaabreid. Lisandunud...

Jaan Martinson
Krimiromaan maailma parimalt kohtutrilleri autorilt

Järgmisel nädalal ilmuva Maalehe krimi­sarja seitsmenda raamatu “Aguliadvokaat” autor John Grisham on võrreldav vaid Agatha Christie’ga, sest kummalgi pole oma põnevus­kirjanduse nišis vastast.

Jaan Martinson