Seda artiklit ajendas mind kirjutama kartuli kui väärtusliku toiduaine ümber juba pikka aega käinud poleemika, et kartulisöömist tuleb piirata või see üldse menüüst välja lülitada. Kartul olevat üks paksuks tegev mugulköögivili.

Aide Tsahkna, Eesti Taimekasvatuse Instituudi vanemteadur

Märtsi lõpus ja aprilli alguses on kõigil reisihuvilistel võimalus sõita Maalehe ja Go Traveliga Lähis-Itta avastama muinasjutulist Jordaaniat. See on riik, mis asub valdavalt kõrbes, ometi on seal mitmekesine loodus. Samuti saab oma jalaga kõndida Piibli radadel.

Marju Reitsak

Tartu Ülikooli Kliinikumis alustas 1. aprillil tööd geneetika ja personaalmeditsiini kliinik, kus tegeletakse pärilike haiguste diagnostika ja raviga. Kliinikus on kasutusel moodsaid geenidiagnostika meetodeid ning fookus on pärilike haiguste ennetamisel ja nende võimalikult varajasel avastamisel.

Liis Seljamaa

Kaks aastat tagasi tingis koroonaviiruse laialdane levik ning kõrge nakatumisoht Maalehe Eakate Festivali ära jätmise. Kõigi huviliste rõõmuks leiab kauaoodatud suurüritus aset 16. juunil Tartus, Eesti Rahva Muuseumis.

Peale ööd jurtades ja lambakasvataja külastust suundume mägedesse. On selge, et siinsed teed, mis ka siledal pinnal on piisavalt kehvad, meie bussil mägedesse vurada ei võimalda. Nii saabub 10 autoga ekipaaž, mis viib meid üles mägedesse Põhja-Usbekistanis. Ka mõnele sõiduautole on käänulise tee läb...

Liisi Sepp