Veel kuus aastat tagasi leidus arste, kes patsientidele liigeste ja lihaste valude korral eetrit välja kirjutasid. Haigekassa andmetel soetas 2012. aastal jaemüügist Norras toodetud eetrit ligi 4000 inimest. Samal aastal lõpetas uue tootmishoone rajanud Norra eetrivabrik aga vedeliku valmistamise ning viimased pudelid kadusid apteekide riiulitelt paari kuuga.

Eelmisel suvel märkas Võru mees Rain (perekonnanimi toimetusele teada) internetis, et inimestel oleks huvi eetrit osta, aga ei teata, kust seda saab. Kui eetrit liikuski, siis üksnes salakaubana ning mitu korda kallima liitrihinnaga, kui apteekides olnud 14 eurot. Rain hakkas plaani pidama ning järeldas asja uurides, et tegelikult ei peagi eetrit hõlma alt müüma. Esimesena sõitis ta mullu sügisel Räpina laadale ning liikva läks tema sõnul hästi kaubaks.

„Lindora laadal müüakse puskarit ja kõiksugu asju, mõtlesime, et äkki ostavad eetrit ka,” räägib Rain, kes teeb kaupa koos sõbraga ning on ka mitmele autole müügikleebised lisanud. „See oli meeletu, kuidas rahvas ostis ja eetripudeleid minema tassis. Tunni ajaga müüsin poole kogusest maha. Kes võttis pudeli, kes kasti või kaks. Täpselt selle hetkeni, kui tuli maksu- ja tolliamet.”

Kas tema müüdav eeter on ikka sama puhas kraam, mida sai apteekidest?

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega