Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsi tantsuspetsialisti Ülle Feršeli sõnul on suvekursustel kujunenud väärtuslikuks traditsiooniks autori käe all tantsu õppimine.

„Tänavu õpetavad oma tantse legendaarsed tantsujuhid Ilma Adamson, Ene Jakobson ja Ülo Luht, samuti põlvkonnajagu noorem Kätrin Järvis. Tantsu autorid seletavad tantsu lahti, täpsustavad põhisamme ja kombinatsioone, annavad tantsule oma emotsiooni,“ selgitas Ülle Feršel.

Suvekursusel üheskoos õppides, õpetades ja meelt lahutades saavad tantsujuhid välja puhata tantspeoväsimust ning ammutada ideid uueks tantsuhooajaks. „Me saame rääkida traditsioonide jätkumisest üksnes siis, kui väärtustame inimest nende tegevuste taga. Teie, kes olete täna siin ja kõik need, kes tänasele suvekursusele ei jõudnud, olete meie rahvatantsu traditsiooni kandjad, arendajad ning hoidjad," ütles Rahvakultuuri Keskuse direktor oma avakõnes.

Kursuse avapäeva õhtul, 6. augustil, on kõigil võimalus osa saada tänavuse tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste juhendatud tantsurühma "Vabajalg" kontserdist. Kesknädalal külastavad kursusel osalejad Heimtali muuseumi ja Anu Raua pärimustalu.

Rahvatantsujuhtide suvekursus on pikkade traditsioonidega populaarne õppevorm. Esimesed suvekursused korraldati juba viiekümnendatel aastatel.