Rajakaamera omanik Petras sõnas Medibasile, et tema söödaplatsil käib üsna palju loomi. „Suuri metssigu on kuus. Kui palju neist on emiseid, on raske öelda ja põrsaid on nii palju, et neid ei jõua isegi kokku lugeda,” selgitas jahimees.

Üsna hiljuti märkas Petras, et ka hundid on söödaplatsile jõudnud. „Tavaliselt käivad nad seal pärast seda, kui metssead on ära läinud. Samas on nähtud ka seda, kuidas nad jälitavad hirvi ja metskitsi,” tõdes ta.

Videost on näha kuidas kaks hunti söödaplatsile tulevad, üks neist jäi kaugemale ootama, samal ajal kui teine metsseakarja poole sööstis.

Eelmisel jahihooajal kehtestati Leedus hundi küttimismahuks 175 isendit, millest 11 läks Ukmerge rajoonile. Jahimees tõdes, et hundi populatsioon pole kunagi varem olnud nii tihe kui praegu: „olen jahti pidanud 1994. aastast, mil nägin jahi käigus hunti, järgmisena nägin neid alles 2014. või 2015. aastal, kuid viimastel aastatel on hunte looduses või jahi käigus nähtud üha sagedamini.

“Asjaolu, et inimesed jälgivad hundi aktiivsust päevasel ajal, viitab ainult populatsiooni kasvule. Lisaks on hundid ilmunud kohtadesse, kus nad pole varem käinud ja kus piirkonnad pole klassikalises mõttes huntide olemasoluks tegelikult sobivad, ”rääkis jahimees.