Vaeseid oli kombeks nimetada “nendeks, kellel pole midagi”. Aga 2011. aastal oli rohkem kui 95 protsendil vaesuspiirist allpool olevatest Ameerika majapidamistest elekter, veevärk, vesiklosett, külmik, pliit ja värviteler.
Õpetlik on vaadelda võitlust öö pimeduse vastu. Majandusteadlane William Nordhaus on arvutanud, et inflatsiooniga kohandatud miljoni luumentunni (kogus, mida on vaja, et aasta jooksul iga päev kaks ja pool tundi lugeda) hind on alates keskajast langenud kaksteist tuhat korda, umbes 35 500 naelsterlingilt 1300. aastal vähem kui kolmele naelsterlingini tänapäeval.
Tehnoloogia ja globaliseerumine on üheskoos muutnud seda, mida tähendab olla vaene inimene. Stereotüüpne ettekujutus vaesest oli luider kehvik kaltsudes. Tänapäeval on vaesed sama ülekaalulised kui tööandjad. Vaeseid oli kombeks nimetada “nendeks, kellel pole midagi”. 2011. aastal oli rohkem kui 95 protsendil vaesuspiirist allpool olevatest Ameerika majapidamistest elekter, veevärk, vesiklosett, külmik, pliit ja värviteler. Rikkad on saanud rikkamaks, ent nende elu pole nii palju paranenud. Warren Buffettil võib olla rohkem konditsioneere kui enamikul inimestest ja need võivad olla uhkemad, ent juba fakt, et enamikul vaestest ameeriklastest on õhukonditsioneer, on hämmastav.