KUULA | Kevadväsimus ei ole paratamatus
(2)Üheks sagedasemaks väsimuse põhjuseks on vitamiinide, eriti D-vitamiini vaegus, samuti rauavaegus. Vitamiinide ja rauapreparaatide võtmisega saab olukorda parandada. Samas ei maksa sellega üle pingutada, sest ka üleküllus annab teinekord endast väsimusena märku.
Ka kilpnäärme talitushäirete korral võib üks sümptomitest olla väsimus. Riskirühmas on siin rohkem naised, kellel esineb kilpnäärmega sagedamini probleeme kui meestel.
Talvine pimedus viib paljud eestimaalased päikeselisematest kohtadest valgust otsima ning võimalusel veidi aega soojemas kliimas veetma. Dr Raave-Sepa sõnul on suuremat kasu siiski vähemalt kuu-paari pikkusel soojamaareisist, vaid nädalasest päikesepaistest näiteks d-vitamiini defitsiidi positiivseks pööramisest ei piisa.
Pikemad ja valgemad päevad ning rohkem päikesepaistet aitavad küll meeleolu parandada, ent väsimuse ilmnedes ei tasu lootma jääda, et see iseenesest üle läheb. Väsimus võib märku anda ka raskematest terviseprobleemidest. Igal juhul tasuks ennast kurnatuna ja väsinuna tundes rääkida sellest oma perearstile, samuti võib pöörduda otse laboriarstide poole, kelle abiga väsimuse põhjuseid kindlaks teha.