Ohoo! Leesil avab üle viie aasta taas uksed külapood

 (3)
Leesi pood
Leesi poodFoto: Liisa Ojangu

Enamasti räägivad viimaste aastate maapoeuudised sellest, et uksed pannakse kinni. Juminda poolsaare rahvas aga võib rõõmu tunda: laupäeval, 8. juunil avatakse Leesi rannakülas viis aastat suletud olnud vana külapoe ruumides uus kauplus.

"Mulle meeldib maal olla, sestap otsustasingi siin oma ettevõtte luua. Ruumid olid olemas, tahtmine ja vahendid ka ja nii see sündis," räägib poe omanik Liisa Ojangu, kelle vanaema on sealtsamast Leesi külast pärit.

Vastremonditud ruumides saab olema tegemist toidupoega, kus esialgu müüakse pankendatud kaupa. Algselt oli plaan ka kehakinnitust, näiteks hamburgerit pakkuma hakata, aga selle mõtte teostamisega läheb veel aega.

Kuna pood avatakse tänavu vaid suveperioodiks, kuni septembrini, üritatakse ostjatele pakkuda maksimumi ning uksed hoitakse lahti iga päev kella kümnest hommikul kümneni õhtul.

Kuidas müüjate leidmine õnnestus? Kuulutuse peale sai poerahvas vaid ühe kõne: Tapurla külast helistanud meesterahvas uuris, kuidas pood lahti olema hakkab ja muud säärast. Müüjaks ta tulla ei tahtnud. Nii ei jäägi tegelikult kohtuametnikuna töötaval Liisa Ojangul muud üle, kui ise leti taha asuda. Teise müüjana hakkab tööle noor neiu, kelle vanematele poe maja kuulub.

Lisaks toidu- ja joogipoolisele saab poe ruumides ka internetti kasutada, olemas on WiFi võrk, mis soovi korral kõigile külastajatele ligipääsetav.

"Seda, kas pood kunagi ka talveks avatuks jääb, ma praegu ei tea. Eks aeg näitab," sõnab vastne poeproua.

Poe Facebooki seinale on kohalike ja suvitajate poolt juba hulgaliselt ootusärevaid kiidusõnu kirjutatud.