Põltsamaalased jäävad öisest bussist ilma

 (6)
Puhu ristis peatub järjest vähem liinibusse.
Öine buss hakkab Põltsamaa asemel peatuma Puhu ristis.Foto: Raivo Tasso

Eesti Buss on saatnud Maanteeametile ja maakondlikele ühistranspordi korraldajatele kooskõlastamiseks kaugbussiliini sõiduplaani, millega kaob öise Tallinna bussi peatus Põltsamaal.

Muudatus puudutab Tallinn-Tartu bussiliini nr 158, mis väljub Tallinnast kell 23.00 ja peatub Põltsamaal kell 00.50. Põhjendades muutust liinivõrgu optimeerimisega soovib OÜ Eesti Buss loobuda 1. märtsist 2017 Mäo, Põltsamaa ja Puurmani peatusest.

Põltsamaa piirkonnas hakkaks buss peatuma Põltsamaa asemel kell 00.39 Puhu ristis. Lisaks säilib Adavere peatus kell 00.33.

Põltsamaa infoportaalis on seda uudist kommenteerinud inimesed kurvad, et sellised muudatused ei mõtle inimeste peale, kes öösel koju tahavad saada.

"Kahju küll! Selle bussiga oli väga mugav tagasi tulla Tallinnas käies teatri- või kontserdietendusi vaatamas. Viimasel ajal on selliseid bussiuudiseid peaaegu iga päev või üle päeva, kui jälle teatatakse mõne bussi mittetulekust Põltsamaale. Minul on küll selline tunne, et elan justkui kusagil Eestimaa ääremaal, mitte Kesk-Eestis. Äkki paks igaüks oma bussi muretsema," kirjutab üks kommenteerija ning teine lisab: Miks ei mõelda siin öötöölistele, kes käivad linnast väljas tööl ja kes sõltuvad igati bussidest.pole ju igal inimesel võimalik autot soetada."