Reedeks võtab uus madalrõhkkond Läänemere õhuruumi oma kontrolli alla ja sel on jõudu meil edelatuult väga vingeks paisutada. Vastu hommikut järjest tugevamaks tõusvale tuulele lisandub päeval tormakust ja õhtul võib sisemaalgi puhanguid 20, rannikul 25 m/s ja enamgi olla. Lisandub niiskust ning hooti sajab vihma, laiguti jääb maha arvestatav kogus vett, võimalik on ka äike. Öö tuleb 15° ümbruses, päev 20° lähedane.


Ööl vastu laupäeva annab tormine edela- ja läänetuul järele ning päeval on puhanguid vaid 15 m/s. Sajuhood taanduvad hommikuks Eesti lõunatiiba ja päeva jooksul nihkub vihmahoogude vöönd taas põhja poole ning jõuab õhtul Soome lahe äärde. Õhutemperatuur langeb öösel alla 15°, rannikul on pisut mahedam, päeval kerkib 17–23°ni.

Pühapäev jätkub kaugeneva madalrõhkkonna servas vihmahoogudega, mille kaaslaseks võib olla äike. Edela- ja läänetuul tõmbub ööks pisut tagasi, päeval aga tõstab taas tuure.

Uue nädala esimene pool on ehk rahulikum, aga taevaseis väga muutlik. Vahetevahel saame vihma – esmaspäeval on sajuhooge eelkõige päevasel ajal, teisipäeval saab suurem osa Eestist ehk kuivalt läbi, kolmapäev tõotab sajusem tulla. Läänekaarest lisanduv värskus laseb öösiti õhul 10° lähedale jahtuda ja päevasoojal 20° piirile tõusta.

Ilm aasta tagasi:
29. juulil 2020 kõikus õhutemperatuur 21,8 (Võru) ja 11,5 kraadi (Jõhvi) vahel. Tuule kiiruse maksimumiks mõõdeti Sõrves 15,5 m/s. Vihma sadas Narvas 28,2 mm. Päikest paistis Ristnas 10,5 tundi.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid