Foto on illustratiivne Foto: Oliver Hainsalu

6. veebruaril toimus Ambla Lasteaed- Põhikoolis väikekoolide VIII ansamblite päev CAMERA. Esinemine toimus kahes vanusegrupis - mudilaskooride ansamblid ja lastekooride ansamblid. Sellel päeval ei olnud oluline võistlusmoment, vaid osalemine muusikalises protsessis, saada positiivne ja innustav tagasiside ning muusikaelamus üllatusesinejatelt.

Laulma tuldi Peetri koolist (juh Hedi Jürgen), Retla koolist (juh Eda Liblik), Vodja koolist (Ulvi Tamm), Kabala Lasteaed-Põhikoolist (juh Eda Liblik), Väätsa Põhikoolist (juh Heli Vutt), Laupa Põhikoolist (juh Virve Kaljula) ja Päinurme Internaatkoolist (juh Sirje Pääslane - Tippi). Ansambleid hindas kolmeliikmeline žürii, kes leidsid kõikidele esinenud ansamblitele just neile erilised ja omased tunnustused, mis said kirja ka koolide tänukirjadele. Peale võistlemist oli kõigil võimalus maitsta meie kooli koka poolt valmistatud kooki ja suupisteid.

Lastele korraldas mänge meie kaitseõppe õpetaja Lembit Rosina. Üllatusesinejateks olid Tapa muusikakooli kitarri ja mandoliini erialade õpilased, kes meile direktor Ilmar Kaldi eestvedamisel meeldejääva ja särtsaka kontserdi pakkusid.

7. veebruaril toimus Türi põhikooli algklasside õppehoones üleriigiline mäng „Sirguvad tähekesed".

Mängul osales üheksa neljaliikmelist võistkonda Järvamaalt ja Lääne-Viru maakonnast. Meie kooli esindasid Annika Mikson ja Robin Keerles 2. klassist ning Kirsika Kirsi ja Mari-Liis Ojaniit 3. klassist. Mäng koosnes neljast osast: tarkuse-, nupukuse-, muusika- ja kunstituba. Tarkusetoas toimus mälumäng. Küsimused olid koostanud lasteajakirjade „Täheke" ja „Hea Laps" toimetused 2012. aasta ajakirjade põhjal. Nupukusetoas tuli lahendada sudoku. Muusika- ja kunstitoas said lapsed proovile panna oma laulu- ja meisterdamisoskused. Lisaks tuli igal võistkonnal ennast tutvustada. Nii kõlas meie luuletus:

Ambla koolist tuleme, sirguvad
tähed oleme.
Rõõmsasti me särame, oma sõprust
täname.
Robin on meil IT mees, arvutites
kõige ees.
Annika on sõnasepp, sõnu seab
tal osav näpp.
Kirsika on tantsuneid, liikumises
kuldne leid.
Mari-Liis on mate- friik, korrutab
ja liidab siis.
Sudokusid me lahendame, tähekestest
lugu peame.
Head lapsed ikka koos - kodus,
koolis, mänguhoos.
Mänguks valmistuda aitasid õpetajad Anne Paštšenko ja Pille Kirsi.

7. veebruaril osalesid meie 5.-7. klassi õpilased Järvamaa Nuputa võistlusel. Oma panuse võistkonna tulemusele andsid Liis Kuusemets ja Otto Prints 5. Klassist, Sofia Prints ja Janeli Kirsi 6. klassist, Hugo Prints, Mikk Mäekivi ja Johanna Kask 7. Klassist.

Vastlapäeval käisime kogu kooliperega pikimat liugu laskmas ning pärast sõime kukleid ning jõime kuuma teed. Klassidevahelises võistluses olid parimad Marek Nõlvak, Sander-Aleks Tšistotin, Karl Kapsi, Reigo Kapsi, Rasmus Tops, Sandra Morozov, Aneta Mikson ja Ana Bunazoi. Sõbrapäeval, 14. veebruaril toimus koolis PLAY BOX. See erinevate bändide jäljendamise võistlus on kujunenud meie koolis iga-aastaseks traditsiooniks.

Üritusest võtsid osa kõik klassid. Esinemist hinnanud žürii andis välja järgmised preemiad: 1.-2. kl "Hea koori ja solistide koostöö"; 3.-4. kl "Säravaim esitus"; 5. kl - "Parim lavastus"; 6. kl „Parim paroodia" ja 7.-8. kl "Parim meelelahutus". Sõbranädalal said kõik õpilased valida kooli kõige sõbralikuma poisi ja tüdruku. Võrdselt hääli kogusid Annika Mikson ja Sofia Prints, poistest võitis Otto Prints. 15. veebruaril toimus "Koolitants 2013" maakondlik eelvoor Paides.

Ambla kool osales festivalil juba kuuendat korda. Seekord olime samuti väljas kahe tantsuga - "Paha Tuju Tants" 1.-3. klassi lastetantsu kategoorias ning "Vaata mind" 4.-6. klassi estraaditantsu kategoorias. Juhendaja õpetaja Ave Prints.

Neljapäeval, 21. veebruaril toimus järjekordne peremäng "Julged ja osavad".

Kohal oli seitse hakkajat perekonda. Võisteldi viiel alal - murti pead 1. - 5. klassi õpikutest pärit küsimustele vastamisel, tuletati meelde hümni sõnu, mõõdeti paberlennukite pikimat lendu, võisteldi täpsuses ja tähelepanelikkuses.

Täname Kirsika, Mareki, Robini, Raidi, Raido, Rasmuse ja Reilika ning Mari-Liisi peresid, kes ei pidanud paljuks õhtusel ajal lastega koos end proovile panna.

Sellel õppeaastal toimub koolis järjekordne MINIOLÜMPIA. Alates novembrist kuni maikuuni võisteldakse ühel alal. Praeguseks on toimunud: Noolemäng (parimad Robin Keerles, Liis Kuusemets, Reigo Kapsi, Sofia Prints, Hugo Prints).

Korvpall osavusele (parimad Argo Kivirand, Liis Kuusemets, Reigo Kapsi, Agnes Mikson, Timo Loodis). Kabe (parimad Marek Nõlvak, Kirke Laht, Reigo Kapsi, Liivi Palgi, Hugo Prints).

Tulemas on veel suusatamine, märtsis ristsõnade lahendamise võistlus, aprillis maastikujooks ja mais maastikurattasõit.

Praeguseks on võistlusel osalenud 32 õpilast. Kevadel autasustatakse parimaid ja kõikidest aladest osalejate vahel loositakse välja spordivarustust.