Raamatukogu Foto: Andres Putting

Peale väikest teemakohast sissejuhatust siirduti luule- ja laululainele. Kõik lugesid kõigile, sest igal osalejal olid välja valitud oma lemmiklood  autori loomingust ning neid ja nende põhjal tekkinud mõtteid taheti teistega jagada. Arvukad raamatud käisid käest-kätte, järjest loeti nendest üksteisele ette, lehitseti ja loeti siis muudkui jälle . Vahepaladeks kõlasid katkendid  Hando Runnelile kirjutatud pühendusteosest „Läbi äreva vere"  ning tema sõnadele loodud laulud.

Toredalt kukkus välja noorte tüdrukute kohapeal spontaansena sündinud näitemäng „Ema räägib isaga", mille tekst seisab kirjas Hando Runneli „Juturaamatus".

Mõnus õhtu oli. Meie üheskoos kogetud tundeid, mõtteid ja meeleolusid sobivad ehk kõige paremini edasi andma Anne Maasiku sõnad: „Runneli lauludes on seda ehtsat ja ürgset eestlast, kes on tugev oma juurtes, maaeheduses. Tema luuletused annavad kindlust, jaksu, ägedust. Eriline on nende luuletuste vägi, see jõuab pärale, ei jäta ükskõikseks. Ta ütleb otse ja südamesse... Ikka võtan Runneli luuletused aeg-ajalt kätte ja loen neid - hingetoiduks."

Lugegem siis meiegi, ikka hingetoiduks!