Caligula Scanpix

Kohe pärast esilinastust praktiliselt kogu maailmas näitamiskeelu saanud pseudoajalooline linateos räägib Rooma keisri Caligula eluloo vürtsikatest linnalegendidest seksi ja vägivalla kaudu. Nimikangelast kehastab oma psühhopaatsel moel Malcolm McDowell („Kellavärgiga apelsin”), talle sekundeerivad briti tippnäitlejad Helen Mirren ja John Gielgud („Prospero raamatud”). „Caligula” üks lavastajatest, legendaarne Itaalia erootikafilmide autor Tinto Brass („Salon Kitty”) esitas koos stsenaristi Gore Vidaliga („Ben Hur”) pärast filmi valmimist stuudiole kahjunõude ja nad nõudsid oma nime eemaldamist tegijate nimekirjast.

Filmi tootjaks oli skandaalse erootikajakirja Penthouse asutaja Bob Guccione.

Äärmiselt vastakaid arvamusi kogunud 2,5 tundi kestev film pole senini leidnud täielikku mõistmist publiku ega ka kriitikute hulgas. Mainekas filmikriitik Roger Ebert nimetas seda aga pärast esmast vaatamist kõige halvemaks filmiks, mida ta on näinud.

HÕFF näitab „Caligula” tsenseerimata versiooni koos eestikeelse tõlkega. Filmile eelneb sissejuhatus. Alla 18-aastastele on seanss keelatud.