Foto: Ilmar Saabas

Uudiseks on pühapäeval 11.sept. toimuv koduaia laat Rohke Debelaki kaasabil ja harukordne võimalus osaleda seentega värvimise õpitubades. Kui taimedega lõnga värvijatel on käsitööliste seas hinnatud punast värvi meie kodumaa loodusest üsna keeruline saada, siis seentega värvija rõõmuks kasvab meie metsades küllaldaselt seeni, millega üsna kerge vaevaga saab lõnga punaseks värvida. Millised on head värviseened ja mis värvi nendega värvida saab ning kuidas aitavad kaasa erinevad peitsid, saab teada 10.-11.septembril. Kuna osalejate arv on piiratud, palun huvilistel endast teada anda juhendaja Airi Gailiti e-aadressile airi.gailit@gmail.com või telefonile 5669 4491. Kõik õppepäeval osalejad saavad kaasa teoreetilise materjali ja ühiselt värvitud lõngade näidised. Ühe õppepäeva osavõtutasu on 10 eurot.

Kogu seenenädala vältel on Rõuge rahvamajas avatud Airi Gailiti seentega värvitud lõngadest valmistatud vaipade ja kangaste näitus.

NB! Kõik Rõuge valla külad! Ootame Teie tublidelt perenaistelt konkursile seenehoidiseid! Hoidised saab toimetada Rõuge rahvamajja kogu seenenädala jooksul. Rohkem infot vt viitinalhk@viitinalhk.ee ja tel 507 6214